Koronawirus: Gwałtowny wzrost osób na kwarantannie w Małopolsce. Mamy najnowsze dane

2020-03-25 8:24 AC
Koronawirus: Gwałtowny wzrost osób na kwarantannie w Małopolsce. Mamy najnowsze dane
Autor: straz.gov.pl

Mamy najnowsze dane związane z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Małopolsce. Po raz kolejny nastąpił gwałtowny wzrost osób przebywających na kwarantannie, mocno też wzrosła liczba wykrytych przypadków wirusa SARS-CoV-2 u mieszkańców regionu. Ile osób ma koronawirusa? Ile osób jest objętych nadzorem? Sprawdź w poniższym artykule!

Aktualnie w Małopolsce (stan na 25.03, godz. 8) mamy czterdzieści dziewięć potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. Pierwszy pacjent z Małopolski, u którego potwierdzono zakażenie, przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego i jest w stanie ciężkim. Pozostałymi opiekuje się Szpital Uniwersytecki w Krakowie, a część z nich przebywa na izolacji domowej ze względu na dobry stan zdrowia i brak konieczności hospitalizacji.

Koronawirus w Małopolsce: aktualna statystyka

W ostatnich dniach niepokojąco rośnie liczba osób objętych kwarantanną. Część przypadków to pokłosie rządowej akcji "LOT do domu", która sprowadza polskich obywateli zza granicy. Jak wyglądają aktualne statystyki? (stan na 25.03, godz. 8)

- 49 - liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (wzrost o 16 w ciągu doby)
- 38 - liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa (spadek o 1 w ciągu doby)
- 9815- liczba osób objętych kwarantanną (wzrost o 1623 w ciągu doby)
- 2481- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym (wzrost o 211 w ciągu doby)

Przeczytaj także: "Zwolnili mnie, bo ujawniłam, że nie ma maseczek". Położna ze szpitala oskarża

Koronawirus w Małopolsce: Gdzie trafiają pacjenci?

Zgodnie z poleceniem Wojewody Małopolskiego, pacjenci zarażeni wirusem SARS-CoV-2 z terenu całego województwa małopolskiego trafiają do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

- Reorganizacja Szpitala opierać się ma na działaniach służących zwiększaniu liczby łóżek na oddziale zakaźnym do liczby umożliwiającej przyjęcie pacjentów, a także na ograniczaniu działalności pozostałych oddziałów szpitala - potwierdziła Paździo.

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, do szpitali jednoprofilowych trafi tysiąc sztuk kombinezonów, tysiąc maseczek i odpowiednia ilość gogli. Zabezpieczone zostanie także finansowanie tych szpitali. Oprócz dotychczasowego ryczałtu otrzymają one m.in. dodatek za gotowość w zależności od liczby łóżek i łóżek respiratorowych.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronaporadnik cz.4 Czy papier toaletowy można mrozić?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.