Kraków. Afera szczepionkowa! ZNAJOMI szczepieni poza kolejnością?! TAJEMNICZA rezygnacja dyrekcji: "To EMERYTURA"

2021-01-21 19:58 mgorecki PAP
Ruszyły zapisy na szczepienia
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Ruszyły zapisy na szczepienia

Cztery osoby zaszczepione poza kolejnością - taki bilans przypisuje się obecnie Miejskiemu Dziennemu Domu Pomocy Społecznej w Nowej Hucie w Krakowie. Nieoficjalne źródła wskazują, że zaszczepioną czwórkę łączy tylko jedno: znajomość z jedną z pracownic. W czwartek (21.01) dyrektor Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej złożył rezygnację z pracy.

Kraków. Cztery szczepienia poza kolejnością. Rezygnacja dyrekcji to "emerytura"

Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Nowej Hucie na osiedlu Szkolnym zaszczepił poza kolejnością 4 osoby. Jak ustalił portal LoveKraków.pl w środę (20.01) szczepionki przyjęły 4 osoby nijak pasujące do aktualnej grupy szczepiennej: mieli to być znajomi jednej z pracownic, wszyscy poniżej 70 roku życia.

Według ustaleń PAP, wszyscy mieli otrzymać informację o możliwości zgłoszenia się na szczepienia i jeszcze tego samego dnia przyjęli dawki. Zdecydował o tym dyrektor nowohuckiej placówki, ponieważ cztery dawki zostały niewykorzystane.

Rzeczniczka prasowa MOPS-U, Agnieszka Pers wskazuje, że mimo to, wszystkie osoby, które planowo miały się zaszczepić - otrzymały swoje dawki.

- Wcześniej wszystkie osoby, które miały się zaszczepić, przyjęły szczepienie – stąd pozostałe cztery niewykorzystane dawki - tłumaczy.

Dodała też, że w czwartek (21.01) dyrektor Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej "złożył rezygnację z pracy w związku z planowanym przejściem na emeryturę".

Rzeczniczka zaznaczyła, że to dyrektor danej jednostki miejskiej odpowiada za organizację szczepień. - Dyrektorzy byli informowani, że bezwzględnie mają przestrzegać zasad i po tej sytuacji w MDDPS zostało to po raz kolejny podkreślone przez dyrektora MOPS-u – powiedziała.

Przypomnijmy, że szczepienia mieszkańców DPS-ów trwają od poniedziałku. W Krakowie zaszczepiono dotąd ponad 850 osób z 1651 zgłoszonych. W całej Małopolsce do szczepień zgłosiło się 5328 pensjonariuszy domów pomocy społecznej, czyli ponad 70 proc. wszystkich mieszkańców DPS-ów.

Julianka (woj. podlaskie). Adam W. (+50 l.) spłonął w pożarze swojego domu. Na pogorzelisku czeka na swojego pana wierny pies Argo