Kraków-Balice. W bagażu miał niebezpieczny przedmiot. Nie wiedział, że to zabronione

2021-12-01 22:22
Kraków-Balice. W bagażu miał niebezpieczny przedmiot. Nie wiedział, że to zabronione
Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej W bagażu Kanadyjczyka znajdował się nabój myśliwski Winchester 270 WIN.

W bagażu Kanadyjczyka, który z lotniska w Krakowie-Balicach chciał odlecieć do Frankfurtu ujawniono amunicję myśliwską. 28-letni mężczyzna tłumaczył, że jest myśliwym w USA, gdzie posiadanie takiej amunicji nie wymaga dodatkowych zezwoleń i nie wiedział, że w Polsce musi je mieć. Cudzoziemcem zajmie się prokuratura.

Kraków-Balice. Nabój myśliwski w bagażu Kanadyjczyka 

Przykra przygoda spotkała 28-letniego obywatela Kanady na lotnisku w Krakowie-Balicach. W bagażu mężczyzny straż graniczna znalazła amunicję myśliwską, a konkretnie jeden nabój Winchester 270 WIN. Cudzoziemiec tłumaczył, że nie miał złych zamiarów, lecz po prostu nie znał przepisów obowiązujących w Polsce. 28-latek poluje w USA, gdzie nie jest wymagane zezwolenie na posiadanie amunicji myśliwskiej i nie wiedział, że prawo w naszym kraju jest pod tym względem dużo bardziej restrykcyjne. Dodatkowo Kanadyjczyk przyznał, że zapomniał o jednym naboju, który pozostał w jego bagażu i narobił mu olbrzymich problemów na lotnisku.

PRZECZYTAJ: Awantura w Chrzanowie. 24-latek uderzył policjanta! Chciał pomóc bratu

Mężczyzna został zwolniony przez straż graniczną i mógł kontynuować podróż, jednak materiały w tej sprawie trafią do Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały, która zdecyduje o ewentualnych krokach podjętych przeciwko obywatelowi Kanady. W Polsce posiadanie broni palnej lub amunicji bez odpowiedniego zezwolenia jest przestępstwem zagrożonym karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Złota Piłka. Robert Lewandowski jednak najlepszym piłkarzem na świecie?! Jest uchwała!

Sonda
Czy Polacy powinni mieć powszechny dostęp do broni?
Bogurodzica
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE