Kraków. "Dziady" wyprzedane do końca lutego. Klęska bojkotu Barbary Nowak

2021-11-24 13:59
Kraków. Dziady wyprzedane do końca lutego. Klęska bojkotu Barbary Nowak
Autor: Bartosz Cygan - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie/CC BY-SA 4.0/wikipedia Widownia Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Kontrowersyjne słowa Barbary Nowak na temat inscenizacji "Dziadów" w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przyniosły odwrotny skutek, niż chciała tego małopolska kurator oświaty. Spektakl zyskał ogromną sławę, a bilety na adaptację dzieła Adama Mickiewicza w reżyserii Mai Kleczewskiej zostały błyskawicznie wyprzedane. Wejściówek nie ma już nawet na lutowe przedstawienia.

"Dziady" wyprzedane do końca lutego po słowach Barbary Nowak

Chyba nie takiej reakcji teatralnej publiczności na swoje oświadczenie spodziewała się Barbara Nowak. Małopolska kurator oświaty w ostrych słowach, publicznie skrytykowała wystawiane w Teatrze im. Słowackiego "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Nowak zarzuciła autorom inscenizacji "haniebne używanie dzieła wieszcza A. Mickiewicza dla celów politycznej walki współczesnej opozycji antyrządowej z polską racją stanu". Przestrzegła również szkoły przed organizowaniem wyjść na ten spektakl. Swoje oświadczenie w tej sprawie opublikowała dyrekcja oraz zespół Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Rozgłos, który przyniosła przedstawieniu krytyka Barbary Nowak spowodował, że krakowskie "Dziady" stały się prawdziwym hitem sezonu teatralnego. Bilety na spektakl rozeszły się jak świeże bułeczki.

Dalsza cześć artykułu poniżej.

PRZECZYTAJ: Akcja CBA w Małopolsce. Siedem osób zatrzymanych za korupcję i wyłudzanie pieniędzy

Osoby, które na własne oczy chciałyby zobaczyć "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej muszą liczyć na cud, ponieważ bilety zostały wyprzedane na wszystkie przedstawienia aż do końca lutego. Zainteresowani mogą jedynie polować na okazje związane ze zwrotem biletów przez kogoś, kto mimo rezerwacji miejsca nie będzie się mógł pojawić w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. A może dyrekcja zachęcona ogromnym sukcesem spektaklu zdecyduje się na wystawienie go w dodatkowych terminach?

ZOBACZ: Małopolska ma 30 nowych policjantów. Większość będzie pracować w Krakowie [ZDJĘCIA]

Sonda
Kto ma rację w tym sporze?
„6 lat to rażąco za wysoka kara”. Daniel Martyniuk w sądzie w Białymstoku walczy o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE