Kraków. Pierwsze dziecko w 2023 roku przyszło na świat godzinę po północy. Znamy płeć i imię

i

Autor: RitaE/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Pierwsze krakowianki w 2023 roku

Kraków. Pierwsze dziecko w 2023 roku przyszło na świat godzinę po północy. Znamy płeć i imię

2023-01-02 9:05

Pierwszym dzieckiem urodzonym w Krakowie w 2023 roku jest dziewczynka. Przyszła ona na świat zaledwie godzinę po północy w szpitalu im. Żeromskiego. Cztery godziny później w szpitalu im. Narutowicza urodziła się kolejna dziewczynka. - Najmłodszym mieszkankom naszego miasta, ich mamom, rodzinom i bliskim życzę dużo zdrowia, radości i pomyślności! - napisał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków. Pierwsze dziecko w 2023 roku. Dziewczynka przyszła na świat w szpitalu im. Żeromskiego

Już godzinę po północy urodziło się pierwsze dziecko w Krakowie w 2023 roku. Dziewczynka o imieniu Wiktoria przyszła na świat w szpitalu im. Żeromskiego. Na kolejne narodziny trzeba było poczekać cztery godziny. Poród miał miejsce w szpitalu im. Narutowicza. Również w tym przypadku urodziła się dziewczynka, tym razem o imieniu Maria. Życzenia obu nowym mieszkankom Krakowa oraz ich bliskim przekazał prezydent miasta Jacek Majchrowski.

- Wiktoria przyszła na świat o godz. 1.00 w Szpitalu im. Żeromskiego, a Marysia o 5.00 w Szpitalu im. Narutowicza. To pierwsze krakowianki urodzone w 2023 roku! Najmłodszym mieszkankom naszego miasta, ich mamom, rodzinom i bliskim życzę dużo zdrowia, radości i pomyślności! - napisał na FB prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Pasztetowa, ciepły obiad, w tym zupa… Co jeszcze musi być w garderobie Golec uOrkiestra?
Sonda
Imiona dla dzieci: tradycyjne czy nowoczesne?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki