Kraków rozbłyśnie barwami ukraińskiej flagi. Uczczą pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji

i

Autor: neelam279/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Gest solidarności

Kraków rozbłyśnie barwami ukraińskiej flagi. Uczczą pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji

2023-02-23 10:19

W piątek, 24 lutego przypada pierwsza rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W geście solidarności i dla uczczenia ofiar wojny niektóre obiekty w Krakowie zostaną podświetlone na żółto-niebiesko, czyli w barwach ukraińskiej flagi. W mieście odbędzie się również marsz "Razem dla pokoju". Uczestnicy przejdą ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny.

Kraków uczci pierwszą rocznicę wojny na Ukrainie. Marsz "Razem dla pokoju"

Wieczorem w piątek, 24 lutego w żółto-niebieskich barwach narodowych Ukrainy podświetlone zostaną: pieszo-rowerowa kładka im. o. Bernatka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach. W godzinach 18:15-18:25, 18:30-18:40, 18:55-19:05 ukraińską flagę oraz napis „Kraków solidarny z Ukrainą” zobaczymy także na ekranach LED TAURON Areny Kraków. Ta inicjatywa ma być gestem solidarności z Ukraińcami, w pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji.

Z kolei o godz. 16.30 w katedrze na Wawelu rozpocznie się msza święta sprawowana w intencji pokoju. Po zakończeniu liturgii zebrani będą mogli wysłuchać koncertu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa. Około godz. 18.45 ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy marsz "Razem dla pokoju", który przejdzie ulicą Grodzką na Rynek Główny. Na centralnym placu Krakowa młodzi ludzie z Polski i Ukrainy wygłoszą wspólny apel o pokój.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Libacja zamieniła się w krwawą jatkę. 38-latek zadał śmiertelny cios kompanowi od kieliszka