Kraków: Wraca nocna komunikacja miejska. Jak pojadą autobusy i tramwaje?

2020-06-03 2:14 AC
Kraków: Wraca nocna komunikacja miejska. Jak pojadą autobusy i tramwaje?
Autor: Krakow.pl

Kraków powoli odmraża ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Od początku czerwca przywrócone zostało oświetlenie uliczne, dotychczas wyłączane nocą, a od nocy z piątku na sobotę na ulice miasta wyjadą nocne autobusy. Jak będzie funkcjonowała nocna komunikacja?

Od niemal dwóch miesięcy w Krakowie nie funkcjonuje nocna komunikacja miejska. Ograniczono ją ze względu na epidemię koronawirusa i zanik nocnego życia w mieście. Podobnie postąpiono z oświetleniem ulicznym, które gasło pomiędzy północą a czwartą nad ranem. 

Teraz, gdy odmrażana jest gospodarka, Kraków zdecydował się na stopniowe zdejmowanie ograniczeń. W najbliższych dniach w całym mieście przywrócone zostanie oświetlenie uliczne i iluminacje budynków. Na torowiska powróci też kilka zawieszonych kursów tramwajowych. Które dokładnie? Sprawdź w tym artykule.

Od 5 czerwca (noc z piątku na sobotę) ponownie zacznie kursować nocna komunikacja miejska. Na razie będą to tylko linie autobusowe.

- W związku z kolejnym etapem odmrażania gospodarki i zwiększeniem się ruchu w mieście, podjęliśmy decyzję o przywróceniu komunikacji miejskiej w nocy od najbliższego piątku. Na krakowskie drogi wyruszą m.in. trzy linie autobusowe - 662, 664 i 669 - informuje Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

Jak dokładnie będzie kursowała nocna komunikacja miejska?

Nocne linie tramwajowe:

- nr 62, 64, 69 - pozostaną zawieszone.

Nocne linie autobusowe:

- nr 601, 608, 610, 642, 904 - zostaną przywrócone i będą funkcjonować w zwykły sposób
- nr 605 - zostanie przywrócona i będzie kursować we wszystkie noce tylko na trasie "Zajezdnia Płaszów" - "Teatr Słowackiego" z częstotliwością co 60 minut;
- nr 611, 612, 643, 902, 903, 910, 915, 917, 920, 937 - pozostaną zawieszone;
- nr 637 - zostanie przywrócona i będzie kursować we wszystkie noce z częstotliwością co 60 minut;
- nr 642 - zostanie przywrócona i będzie kursować po nowej, stałej trasie: "Aleja Przyjaźni" - al. Andersa, ul. Boruty-Spiechowicza, al. Jana Pawła II, plac Centralny im. Ronalda Reagana, al. Jana Pawła II - "Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego". 
- nr 662 - w związku z przebudową skrzyżowania ulic Dietla i Krakowskiej będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: "Czerwone Maki P+R" - ... - ul. Dietla, ul. Stradomska, ul. św. Gertrudy, ul. Westerplatte - ... - "Plac Centralny im. Ronalda Reagana". Przystanki "Stradom" (tylko w kierunku Nowej Huty) i "Starowiślna" będą nieczynne. Przystanek "Poczta Główna" w kierunku Nowej Huty zostanie przeniesiony na ul. św. Gertrudy. Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanki "Wawel" i "Św. Gertrudy" (tylko w kierunku "Czerwonych Maków P+R"). Linia będzie funkcjonować we wszystkie noce i kursować z częstotliwością co 60 minut. Odjazdy z przystanku "Teatr Słowackiego" będą realizowane tylko o pełnych godzinach.
- nr 664, 669 - będą funkcjonować we wszystkie noce i kursować z częstotliwością co 60 minut. Odjazdy z przystanku "Teatr Słowackiego" będą realizowane tylko o pełnych godzinach.

Super Raport 1 VI (goście: Bosak, Gardias)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.