Pobili

i

Autor: Małopolska Policja Pobili

Kraków. Złodzieje brutalnie pobili sprzedawczynię, a za skradzione pieniądze pojechali nad morze

2018-08-23 13:35

Pracownica sklepu w Bieżanowie broniąc się przed wydaniem gotówki została brutalnie pobita. Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy została zabrana do szpitala.

Teraz 24-letnia kobieta i 27-mężczyzna usłyszeli zarzuty rozboju z uszkodzeniem ciała i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

- Do rozboju doszło 16 sierpnia. Około godziny 2:00 w nocy do jednego ze sklepów monopolowych na terenie krakowskiego Bieżanowa weszły dwie zamaskowane osoby. Napastnicy byli wyjątkowo agresywni i od razu zaatakowali 61-letnią ekspedientkę. Kobieta usiłowała bronić utargu, jednak została brutalnie pobita. Po kradzieży para uciekła w nieznanym kierunku. Zaraz po zdarzeniu na miejsce została wezwana policja oraz załoga pogotowia ratunkowego. Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy została zabrana do szpitala -  informuje mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Czytaj też:  Szaflary. Będzie śledztwo ws. śmierci 18-latki w trakcie egzaminu na prawo jazdy [WIDEO Z WYPADKU]

- Na miejscu przez całą noc pracowali policjanci kryminalni, technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczali pozostawione przez sprawców ślady jak również przesłuchiwali świadków zdarzenia. Intensywne ustalenia pracujących nad sprawą funkcjonariuszy doprowadziły do wytypowania sprawców: 24-letniej kobiety i jej 27-letniego partnera. Nie było ich jednak mieszkaniu jakie wynajmowali na terenie Krakowa. Policjanci obserwowali to miejsce i gdy 21 sierpnia podejrzewani pojawili się w mieszkaniu zostali zatrzymani. Okazało się, że zaraz po przestępstwie para zafundowała sobie za skradzione pieniądze wycieczkę nad morze - dodaje Gleń.

Przedstawiono im zarzuty z art. 280 kk - za co grozi do 12 lat więzienia. 27-letni mężczyzna jest znany krakowskiej policji. W marcu br. opuścił zakład karny, gdzie przez kilka lat odbywał karę więzienia za popełnione wcześniej przestępstwa (rozboje, włamania, kradzieże). Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Czytaj też: "Będzie Pan miał przesrane". Warszawianka próbowała wymusić interwencję ratowników TOPR

Czytaj też: Pielęgniarka z Krakowa uratowała mężczyznę, który tonął w Bałtyku

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE