Matura poprawkowa 2021

i

Autor: Eliott Reyna / Unsplash "Lalka" na maturze poprawkowej z języka polskiego. W arkuszu CKE z polskiego pojawiała się rozprawka na podstawie "Lalki"

"Lalka" na maturze poprawkowej 2021 z polskiego. Rozprawka o wartościach duchowych i materialnych

2021-08-24 11:12

Znajomością "Lalki" musieli się wykazać maturzyści na maturze poprawkowej 2021 z języka polskiego - wynika z pierwszych komentarzy w mediach społecznościowych. Rozprawka na podstawie powieści Bolesława Prusa miała dotyczyć wartości duchowych i materialnych. Jakie jeszcze tematy były na maturze poprawkowej 2021 z języka polskiego? Zobaczcie relację maturzystów, którzy skończyli już pisać poprawkę matury 2021.

Matura poprawkowa polski: Odpowiedzi

W galerii poniżej znajdziesz arkusz CKE oraz odpowiedzi z matury poprawkowej 2021 z języka polskiego. Są to sugerowane odpowiedzi naszego eksperta - mogą się różnić od oficjalnych odpowiedzi CKE. Aby zobaczyć odpowiedzi, zjedź poniżej każdego zdjęcia - rozwiązania znajdują się w opisie pod zdjęciem.

"Lalka" na maturze poprawkowej 2021

Tego wielu maturzystów się nie spodziewało! Jak wynika z relacji uczniów na Twitterze, wśród tematów maturalnych na maturze poprawkowej 2021 z języka polskiego, pojawiła się rozprawka na podstawie "Lalki" Bolesława Prusa. Rozprawka miała dotyczyć wartości duchowych i materialnych. Drugi temat maturalny miał dotyczyć marzeń i ich znaczenia dla człowieka. Dokładny temat rozprawki z "Lalki" na maturze powtórkowej 2021 oraz pozostałe tematy maturalne poznamy, gdy CKE udostępni arkusze maturalne z polskiego. Następnie nasi eksperci rozwiążą zadania z arkusza CKE i podadzą sugerowane odpowiedzi z matury 2021 z polskiego, a także z innych przedmiotów: matematyki i angielskiego.

Czytaj także: Matura poprawkowa 2021. Matematyka zbiera żniwo. "Rodzice mnie zabiją" [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE]

Matura poprawkowa 2021: polski odpowiedzi

Maturzyści będą mogli sprawdzić, czy zdali maturę poprawkową 2021 z polskiego, porównując swoje odpowiedzi z sugerowanymi odpowiedziami przygotowanymi przez naszych ekspertów. Specjalnie dla czytelników se.pl przygotujemy nie tylko odpowiedzi z matury poprawkowej 2021 z języka polskiego, ale także z matematyki i języka angielskiego. Arkusz CKE oraz odpowiedzi opublikujemy po zakończeniu egzaminu w naszych artykułach - wystarczy kliknąć w odpowiedni link poniżej:

Sonda
Z którego przedmiotu poprawiasz maturę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE