Libiąż. Pijana 48-latka przyjechała samochodem na komisariat. Chciała zeznawać w takim stanie?

2021-10-19 11:40
Libiąż. Pijana 48-latka przyjechała samochodem na komisariat. Chciała zeznawać w takim stanie?
Autor: 99mimimi/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

To z pewnością nie był dobry pomysł. 48-letnia kobieta zjawiła się na komisariacie policji w Libiążu w stanie totalnego upojenia alkoholowego. Miała tam zeznawać w charakterze świadka. Teraz jednak z funkcjonariuszami będzie się spotykać w innej roli, ponieważ... na komisariat pojechała własnym samochodem, mając w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu.

Pijana 48-latka przyjechała samochodem na komisariat. Miała prawie 2,7 promila

Policjanci z komisariatu w Libiążu musieli być nieco zaskoczeni wizytą w swojej jednostce totalnie pijanej kobiety. Co prawda, wizyta była umówiona, ponieważ 48-latka miała zeznawać w charakterze świadka, jednak jej stan i tak uniemożliwiał przeprowadzenie przesłuchania. Badanie wykazało, że kobieta miała w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu! Na domiar złego wpadła na bardzo głupi pomysł, by do komisariatu policji dotrzeć przy pomocy własnego samochodu. 48-latka początkowo wypierała się, że to ona siedziała za kółkiem, lecz ostatecznie przyznała się do karygodnego czynu. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy oraz przetransportowali kobietę do komendy w Chrzanowie, gdzie dochodziła do siebie po nadużyciu napojów wyskokowych. Teraz czekają ją częstsze spotkania z mundurowymi, ale już nie w charakterze świadka, ale podejrzanej o popełnienie przestępstwa. 

PRZECZYTAJ: Małopolska. Lato wraca w środku jesieni. Nawet 20 stopni na termometrach

40-latka kierowała mazdą mając we krwi 3,5 promila alkoholu

Jeszcze mocniej pofolgowała sobie 40-latka, którą policjanci zatrzymali w niedzielę (17 października) w Jankowicach. Kierująca mazdą poruszała się całą szerokością drogi, a dodatkowo jedno z kół w jej pojeździe zgubiło oponę. Kobieta miała w organizmie aż 3,5 promila alkoholu! Straciła już uprawnienia do kierowania samochodami, a dodatkowo grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Turysta zszedł ze szczytu i zaginął. Odnalazł się w łóżku

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Patostreamer z Łodzi skatowany po transmisji w sieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE