Łukowica. Gość weselny zakażony koronawirusem. Osiemdziesiąt osób przejdzie badania

2020-08-04 11:39 Adrian Teliszewski
Łukowica. Kolejne wesele ogniskiem koronawirusa? Osiemdziesięciu gości zostanie przebadanych
Autor: Günter Rohe/cc0/pixabay Łukowica. Kolejne wesele ogniskiem koronawirusa? Osiemdziesięciu gości zostanie przebadanych

Uczestnik wesela, które pod koniec lipca odbyło się w gminie Łukowica (pow. limanowski) jest zakażony koronawirusem. Z tego powodu około osiemdziesięciu osób, które również brały udział w imprezie przejdzie badania na obecność SARS-CoV-2. Dzisiaj (4 sierpnia) zaplanowano pobór wymazów od weselników z Łukowicy.

Wesele w Łukowicy (pow. limanowski) mogło stać się kolejnym ogniskiem koronawirusa w regionie. Według informacji portalu limanowa.in, infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono już u jednego z gości imprezy, a badaniom zostanie poddanych około osiemdziesięciu osób, które również uczestniczyły w zabawie odbywającej się 25-26 lipca w remizie OSP w Łukowicy. Przeprowadzenie testów zaplanowano na wtorek (4 sierpnia).

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej informuje, że w dniu 4 sierpnia 2020r. od godziny 9.00 na parkingu za Kościołem koło Remizy OSP w Łukowicy odbędzie się pobór wymazów do badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 od uczestników uroczystości weselnej, która miała miejsce w Remizie OSP w Łukowicy w dniach 25 – 26 lipiec 2020r. - brzmi treść komunikatu wydanego przez limanowski sanepid.

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.