Małopolska: Cztery nowe przypadki COVID-19 w regionie! W sumie ponad 100 osób [NOWE DANE]

2020-03-28 17:07 mt
Koronawirus w Polsce
Autor: LG / archiwum se.pl

Nowe, niepokojące dane z Małopolski. W sobotnie popołudnie potwierdzono cztery kolejne przypadki COVID-19 w regionie. W sumie ponad 100 osób zaraziło się koronawirusem SARS-CoV-2. W całej Polsce ta liczba zbliża się do 1500! Kim są chorzy?

W sobotnie popołudnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 45 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Tym samym liczba zakażonych wzrosła do 1481 osób, a tragiczny bilans zmarłych przez COVID-19 do 17 osób!

Cztery nowe przypadki koronawirusa odnotowano w Małopolsce. Kim są chorzy i jak się zarazili? W sumie – od początku epidemii – w województwie małopolskim zanotowano 109 zachorowań.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki.

Kim są chorzy?

Pozytywne wyniki testów – jak informują urzędnicy – dotyczą mieszkańców powiatów: bocheńskiego (kobieta w sile wieku), krakowskiego (młoda kobieta i młody mężczyzna) oraz myślenickiego (osoba niepełnoletnia).

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Spośród czterech nowych, potwierdzonych przypadków trzy osoby pozostają w izolacji domowej, a jedna w hospitalizacji. W sumie w całym regonie potwierdzono już zakażenia u 109 osób.

W całym kraju bilans epidemii to 1481 zakażeń i 17 zgonów.

Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.