Matura 2021: Alarmy bombowe w całej Polsce! Maturzyści w niebezpieczeństwie?

2021-05-04 11:06 tom
Matura 2021: Alarmy bombowe w całej Polsce! Maturzyści w niebezpieczeństwie?
Autor: Facebook/ gmina Bełchatów Matura 2021: Alarmy bombowe w całej Polsce! Maturzyści w niebezpieczeństwie?

Podczas pierwszego dnia matur wiele osób wpadło na niezbyt rozsądny pomysł i przekazało informacje o rzekomych bombach, jakie miały być podłożone na terenie, bądź w okolicy szkół. Do alarmów bombowych dochodzi w całej Polsce, krakowska policja poinformowała o kilkudziesięciu zgłoszeniach, ale podobne informacje były również podane m.in. w Kielcach, Kaliszu czy Radomiu. Wszystkie alarmy są skrupulatnie sprawdzane przez policję, ale nigdzie nie podjęto decyzji o przerwaniu egzaminów. Żartownisie muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami - a fałszywe zgłoszenie o odłożonym ładunku wybuchowym grozi nawet 8 lat w więzieniu.

Jak poinformowała krakowska policja, szkoły na terenie miasta otrzymały kilkadziesiąt zgłoszeń mailowych o podłożonym ładunku wybuchowym. Wszystkie alarmy bombowe zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy, ale nie doszło do przerwania egzaminu maturalnego. Ponadto kilkanaście podobnych zgłoszeń wpłynęło w Kielcach i w Kaliszu, również cztery szkoły w Radomiu i okolicach otrzymały niepokojące informacje o rzekomej bombie.

CZYTAJ TEŻ: Wyciekły arkusze CKE z matury 2021 - czy to możliwe?! Informacje o przeciekach zalewają internet, w arkuszu "Lalka"?!

Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane, egzaminy odbywają się bez przeszkód. Osoby zgłaszające natomiast muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami - za głupi żart o fałszywym ładunku wybuchowym grozi nawet 8-letnia odsiadka w więzieniu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matura 2021 polski. CKE o temacie rozprawki: "Jedno marzenie udało nam się spełnić"

Gienek z Plutycz zatrzymany przez policję! Gruba akcja! Agrounia będzie interweniować
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE