Matura 2021

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Matura 2021

Matura 2021 polski. CKE o temacie rozprawki: "Jedno marzenie udało nam się spełnić"

Centralna Komisja Egzaminacyjna skomentowała doniesienia o tematach rozprawki na maturze 2021 z języka polskiego. W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami, że na maturze była "Lalka", CKE podeszła do sprawy z humorem. - Wiemy, że przynajmniej jedno powszechnie wyrażane marzenie udało nam się spełnić - ogłosiła Centralna Komisja Egzaminacyjna w trakcie trwania matury 2021 z języka polskiego.

"Lalka" na maturze 2021

"Lalka" na maturze 2021 - taka informacja obiegła media społecznościowe 4 maja 2021 roku, kilkanaście minut po rozpoczęciu matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. Arkusze CKE nie zostały jeszcze udostępnione, nie mamy więc oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Wiele wskazuje jednak na to, że to prawda. Do sprawy odniosła się także Centralna Komisja Egzaminacyjna. Na swoim profilu na Twitterze, CKE opublikowała komentarz do tematów rozprawki na maturze 2021 z języka polskiego.

Piszesz maturę 2021? Tutaj znajdziesz odpowiedzi i arkusze CKE z języka polskiego: Matura 2021 język polski. Arkusze odpowiedzi, pytania. Jest rozprawka z "Lalki"? Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura polski 2021 poziom podstawowy

CKE o temacie rozprawki na maturze 2021 z polskiego

Według informacji, które krążą w sieci, jeden z tematów rozprawki na maturze 2021 z języka polskiego dotyczył "Lalki" Bolesława Prusa i brzmiał: "Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu?". Wielu maturzystów na długo przed egzaminem prosiło CKE, by w arkuszu znalazł się właśnie temat z "Lalki", bowiem dobrze znają i mają dobrze wyćwiczoną znajomość tej lektury obowiązkowej. Oczywiście byli i tacy, którzy modlili się, żeby na maturze było cokolwiek, tylko nie "Lalka". Nie da się jednak ukryć, że internauci temat rozprawki 2021 ocenili jako łatwy. Maturzyści powinni być zadowoleni i bez problemu sobie z nim poradzić, z czego doskonale zdaje sobie sprawę Centralna Komisja Egzaminacyjna. - Mamy nadzieję, że większość maturzystów znalazła wśród dzisiejszych tematów wypracowań z j. polskiego jeden dla siebie. Wiemy, że przynajmniej jedno powszechnie wyrażane marzenie udało nam się spełnić - skomentowano na profilu CKE na Twitterze.

Jak wynika z informacji internautów, drugi temat rozprawki na maturze 2021 z języka polskiego dotyczył "Ziemi obiecanej" W. Reymonta i brzmiał: "Miasto - przyjazne czy wrogie człowiekowi?"

Spis treści

  1. "Lalka" na maturze 2021
  2. CKE o temacie rozprawki na maturze 2021 z polskiego
  3. Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Zobacz w galerii poniżej zdjęcia z matury 2021. Na pierwszy ogień poszedł język polski na poziomie podstawowym.

Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Matura 2021. Poniżej w galerii zdjęć znajdziesz sugerowane odpowiedzi z polskiego.

Matura 2021

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE