Lalka na maturze 2021 z polskiego. Rozprawka o ambicji i osiąganiu celu - uczniowie komentują temat rozprawki CKE

i

Autor: F1Digitals/Pixabay.com "Lalka" na maturze 2021 z polskiego. Rozprawka o ambicji i osiąganiu celu - uczniowie komentują temat rozprawki CKE

"Lalka" na maturze 2021 z polskiego. Rozprawka o ambicji i osiąganiu celu - uczniowie komentują temat rozprawki CKE

2021-05-05 8:38

Zaledwie kilkanaście minut po rozpoczęciu matury 2021 z języka polskiego w sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące tematu rozprawki w arkuszu CKE z języka polskiego. Komentarze internautów wskazują na to, że jednym z zadań maturalnych było napisanie rozprawki z "Lalki". Jak dokładnie brzmi jeden z tematów maturalnych 2021 w arkuszu CKE? Zobaczcie!

"Lalka" na maturze 2021 z j. polskiego

Z relacji internautów w mediach społecznościowych wynika, że na maturze 2021 pojawiła się między innymi "Lalka" Bolesława Prusa. Jeden z dwóch tematów rozprawki w arkuszu CKE ma dotyczyć właśnie tej powieści, która znajduje się na liście lektur obowiązkowych. Maturzyści nie powinni więc być zdziwieni, że na maturze 2021 z polskiego trzeba się wykazać znajomością "Lalki".

Po polskim czas na matematykę. Matura 2021 na żywo TUTAJ. "Rekordowo dużo uczniów obleje". U nas znajdziesz arkusze CKE, zadania, odpowiedzi i rozwiązania

Piszesz maturę 2021? Najnowsze ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE znajdziesz TUTAJ: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 matematyka poziom podstawowy

Matura 2021: temat rozprawki z języka polskiego

Jeden z tematów rozprawki maturalnej, według relacji internautów, ma brzmieć:

  • Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu?

Rozprawkę trzeba napisać odwołując się do "Lalki" Bolesława Prusa. Wybrałeś/-aś ten temat? Zobacz, jakich argumentów należało użyć. Przykładowa rozprawka w artykule: Matura 2021: Polski. Jak napisać rozprawkę z "Lalki"? Sprawdź, czy zdałeś!

Jak wynika z informacji internautów, drugi temat rozprawki na maturze 2021 z języka polskiego dotyczył "Ziemi obiecanej" W. Reymonta i brzmiał:

  • Miasto - przyjazne czy wrogie człowiekowi?

Czytaj także: Matura 2021 polski. CKE o temacie rozprawki: "Jedno marzenie udało nam się spełnić"

Trzeci temat dotyczył interpretacji wiersza Beaty Obertyńskiej "Strych":

  • Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.

Matura 2021: Lalka Bolesław Prus na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym

Informacja o temacie rozprawki zaczęła się pojawiać w mediach społecznościowych zaledwie kilkanaście minut po godzinie 9, czyli gdy maturzyści zaczęli pisać maturę 2021. Nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że taki temat na pewno pojawił się w arkuszu CKE z języka polskiego. Wielu uczniów (tych, którzy maturę dopiero napiszą, jak i ci, którzy egzamin dojrzałości mają już za sobą) ocenia taki temat rozprawki maturalnej jako łatwy.

- Jakby to był to chyba byłabym najszczęśliwsza osoba na świecie bo bardzo spoko temat - komentuje jedna z użytkowniczek Twittera.

Matura 2021: CKE o temacie rozprawki z j. polskiego

Do kwestii tematu rozprawki maturalnej z języka polskiego odniosła się także Centralna Komisja Egzaminacyjna. - Mamy nadzieję, że większość maturzystów znalazła wśród dzisiejszych tematów wypracowań z j. polskiego jeden dla siebie. Wiemy, że przynajmniej jedno powszechnie wyrażane marzenie udało nam się spełnić - ogłosiła CKE. Nawiązano w ten sposób do pojawiającego się w mediach społecznościowych tematu dotyczącego "Lalki". Wielu maturzystów jeszcze przed egzaminem apelowało do CKE, by to właśnie "Lalka" znalazła się na maturze 2021 z języka polskiego. Centralna Komisja Egzaminacyjna spełniła więc marzenie tegorocznych maturzystów.

Matura 2021: Wszystkie informacje o maturze 2021

Spis treści

  1. "Lalka" na maturze 2021 z j. polskiego
  2. Matura 2021: temat rozprawki z języka polskiego
  3. Matura 2021: CKE o temacie rozprawki z j. polskiego
  4. Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Matura 2021. Poniżej w galerii zdjęć znajdziesz sugerowane odpowiedzi z polskiego.

Matura 2021: na początek język polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany