Matura 2021: Angielski rozszerzony. Przecieki? Co będzie na rozszerzeniu z angielskiego?

i

Autor: Super Express / MZ Matura 2022 będzie łatwiejsza? Jest projekt MEiN

Matura poprawkowa 2021 nie dla wszystkich! Ważny termin upływa 12 lipca. Kto i kiedy może poprawić maturę 2021? CKE wyjaśnia

2021-07-09 16:14

Kiedy matura poprawkowa 2021 przygotowana przez CKE? - zastanawiają się maturzyści, którzy nie zdali matury 2021. Jak się okazuje, nie wszystkie osoby, które oblały maturę będą mogły podejść do matury poprawkowej 2021. Dokładne zasady dotyczące tego, kto dostanie drugą szansę na zdanie matury 2021 określają wytyczne CKE dotyczące egzaminu poprawkowego. Ważny termin upływa już 12 lipca! Zobaczcie, kto i kiedy może poprawiać maturę 2021.

Wyniki matur 2021 CKE ogłosi 5 lipca. Na ten dzień maturzyści czekają w stresie, bowiem od wyników matur wiele zależy. Liczba zdobytych punktów może zadecydować o dostaniu się na wymarzone studia, albo oblaniu matury. 5 lipca z pewnością znajdą się maturzyści dumni ze swoich wyników, ale niektórzy mogą być smutni i załamani, szczególnie jeśli okaże się, że nie zdali matury 2021. Szansą dla nich będzie już tylko matura poprawkowa, którą CKE zaplanowało na sierpień 2021. Niestety, nie wszyscy uczniowie będą mogli do niej przystąpić. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Przeczytaj także: O której wyniki matur 5 lipca 2021? CKE opublikuje wyniki na internetowych kontach maturzystów. Kiedy poprawka?

Matura poprawkowa 2021. Kiedy i dla kogo?

Zgodnie z zasadami, do matury poprawkowej 2021 przygotowanej przez CKE mogą przystąpić osoby, które nie zdały jednego z trzech egzaminów obowiązkowych. Chodzi tutaj o oblaną maturę z polskiego albo z matematyki albo z języka obcego nowożytnego. Dla osób spełniających to kryterium, matura poprawkowa 2021 odbędzie się 24 sierpnia. Ważne, aby osoby, które chcą przystąpić do matury poprawkowej, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego złożyły przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym. Oznacza to, że termin na zgłoszenie chęci podejścia do matury poprawkowej 2021 upływa 12 lipca! Wyniki z matury poprawkowej udostępnione zostaną przez CKE 10 września 2021 roku. Maturzyści, którzy obleją także poprawkę, podobnie jak ci, którzy nie zdali więcej niż jednego przedmiotu, będą mogli podejść do matury raz jeszcze, najszybciej za rok.

Matura poprawkowa 2021: uczniowie obstawiają poprawkę z matematyki

W oczekiwaniu na wyniku matury 2021 wielu uczniów bardzo się stresuje. Niektórzy boją się, że obleją maturę z matematyki i przyznają wprost, ze przygotowują się już na poprawkę w sierpniu. Swoimi emocjami dzielą się w mediach społecznościowych. Zobaczcie, ilu maturzystów obstawia, że nie zda matury z matematyki i czeka ich matura poprawkowa 2021.

MATURA 2021: czy matematyka zaskoczyła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE