Matura próbna 2021: Polski. Pan Tadeusz zmorą uczniów! Wiele osób łapało się za głowy

2021-03-03 13:19 Bartosz Wojsa
Matura próbna 2021: Polski. Pan Tadeusz zmorą uczniów! Wiele osób łapało się za głowy
Autor: arc. Matura próbna 2021: Polski. Pan Tadeusz zmorą uczniów! Wiele osób łapało się za głowy

Matura próbna 2021: Polski. Pan Tadeusz pojawił się na próbnym egzaminie z języka polskiego i wiele osób łapało się za głowy, widząc zadanie, które pojawiło się na teście. Znaleźli się jednak uczniowie, dla których dzieło Adama Mickiewicza było zbawienne: pojawia się na maturach dość często, więc maturzyści powinni być z nim porządnie obyci. Czy tak było? Sprawdzamy, co sprawiło uczniom problemy.

Matura próbna 2021: Polski. Pan Tadeusz zmorą uczniów! Dzieło Adama Mickiewicza pojawiło się na próbnej maturze CKE 2021 z języka polskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie musieli wykorzystać fragmenty oraz całość utworu Pana Tadeusza, by napisać rozprawkę za największą liczbę punktów. Jak dokładnie wyglądało zadanie? Treść brzmiała następująco: "Jak wybory człowieka wpływają na jego życie? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu Pana Tadeusza, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów". Dla jednych zadanie było proste, bo Pan Tadeusz dosyć często pojawia się na maturach, więc byli z lekturą obyci, ale dla innych była to katorga: wiele osób łapało się za głowy.

Matura próbna 2021: Polski. Pan Tadeusz zmorą uczniów! 

Uczniowie dzielili się w mediach społecznościowych swoimi doświadczeniami związanymi z tematem na próbnej maturze 2021 z języka polskiego. Wielu z nich wybrało właśnie Pana Tadeusza. "Jeśli moja decyzja co do wyboru tematu była równie dobra, co życiowe decyzje Soplicy, to XD", piszą prześmiewczo niektóre osoby na Twitterze. "Moja wiedza na temat Pana Tadeusza to dno dna", czytamy. Inni chwalą się, że temat był prosty i łatwo można było z niego wybrnąć. Tym bardziej, że Pan Tadeusz na maturze pojawia się dosyć często, jest to też jedna z najbardziej znanych lektur, więc uczniowie powinni być z nią dobrze zaznajomieni. Czy tak jest? Okaże się, gdy maturzyści poznają wyniki swoich egzaminów, a te dotrą do nich już wkrótce. 

MATURA 2021 Szczecińscy maturzyści o próbnym egzaminie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE