Misiek odzyskał wolność! Były szef pseudokibiców Wisły Kraków wpłacił kaucję

i

Autor: policja.pl Paweł M. ps. "Misiek" został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji.

"Misiek" odzyskał wolność! Były szef pseudokibiców Wisły Kraków wpłacił kaucję

2022-01-10 15:52

Z informacji Gazety Krakowskiej wynika, że Paweł M. ps. "Misiek", były szef grupy pseudokibiców Wisły Kraków odzyskał wolność. Mężczyzna w październiku 2018 roku został zatrzymany we Włoszech, a następnie przetransportowany do Polski, gdzie osadzono go w areszcie. Sąd zezwolił mu jednak na opuszczenie celi po wpłaceniu kaucji. "Misiek" został również objęty policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju.

"Misiek" opuścił areszt. Odzyskanie wolności słono go kosztowało

Nieoficjalne ustalenia Gazety Krakowskiej w sprawie opuszczenia aresztu przez Pawła M. ps. "Misiek" potwierdził Sąd Okręgowy w Krakowie. W przesłanym GK oświadczeniu sąd przyznał, że były szef kiboli Wisły Kraków odzyskał wolność 30 grudnia 2021 roku po wpłaceniu kaucji wynoszącej 100 tysięcy złotych oraz ustanowieniu hipoteki wynoszącej około 1,7 miliona złotych na nieruchomościach należących do mężczyzny. "Misiek" został również objęty dozorem policyjnym oraz ma zakaz opuszczania kraju. Przypomnijmy, że jest on oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się między innymi handel narkotykami. W październiku 2018 roku Paweł M. został zatrzymany we Włoszech, a następnie przetransportowany do Polski. Kilka miesięcy wcześniej Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wystawił za nim list gończy.

PRZECZYTAJ: Omikron zabija. Pierwsze ofiary w Polsce to mężczyźni z Małopolski, nie byli zaszczepieni

O Pawle M. ps. "Misiek" po raz pierwszy zrobiło się głośno w 1998 roku, gdy podczas meczu Wisła Kraków - AC Parma rzucił nożem we włoskiego piłkarza Dino Baggio. Został za to skazany przez sąd na karę 6,5 roku więzienia. Po opuszczeniu zakładu karnego powrócił jednak do działalności przestępczej w ramach grupy pseudokibiców o nazwie Wisła Sharks, stając się z czasem jej szefem. Obecnie Paweł M. ma status tzw. "małego świadka koronnego", co jest związane ze składanymi przez niego zeznaniami, które obciążają innych pseudokibiców zamieszanych w działalność przestępczą. 

ZOBACZ: Michał, Aleksander i Adam "są już w swoich górach". Łamiące serce pożegnania po tragedii pod Gerlachem

Sonda
Czy decyzja o zwolnieniu Pawła M. "Miśka" z aresztu jest słuszna?
Dorota Brejza: PiS boi się afery Pegasusa [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany