Trafił do aresztu

Młotkiem i nożem zdemolował bmw, a właścicielce auta groził śmiercią. Bandyta działał na zlecenie

2023-02-06 8:00

41-letni mieszkaniec powiatu wielickiego zdemolował bmw i groził śmiercią właściciele auta oraz jej najbliższym. Bandyta przy pomocy młotka rozbił szyby w pojeździe i uszkodził karoserię, a nożem poprzecinał opony. Naprawa wyrządzonych przez niego strat została wyceniona na 6000 złotych. Mężczyzna nie działał z własnej inicjatywy, lecz na zlecenie 36-latka z powiatu krakowskiego.

Młotkiem i nożem zdemolował bmw. Działał na zlecenie

Policjanci z Wieliczki ustalili oraz zatrzymali osoby zamieszanie w uszkodzenie należącego do kobiety bmw. Dodatkowo 41-letni bandyta groził śmiercią właścicielce auta i jej najbliższym. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia, a sprawca przy użyciu młotka i noża spowodował straty, których naprawa została wyceniona na 6000 złotych. Pierwszym narzędziem wybił szyby oraz zniszczył karoserię pojazdu. Z kolei nożem poprzecinał opony. Dysponując rysopisem podejrzanego, mundurowi ustalili jego personalia. Okazało się, że jest to mieszkaniec powiatu wielickiego, który działał na zlecenie 36-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego. W przestępstwie pomagał też 20-letni mężczyzna. Przywiózł on 41-latka na miejsce zdarzenia i ukrył w swoim samochodzie młotek, którym sprawca dokonał zniszczeń. W pojeździe 20-latka kryminalni ujawnili również 71,5 g mefedronu oraz 8,67 g efedryny.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia pięciu przestępstw. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury 20-latek i 41-latek trafili na najbliższe trzy miesiące do celi aresztu, a 36-latek otrzymał dozór. 

Tajemnica zabójstwa Amerykanki. Przed sądem zeznaje właścicielka mieszkania, w którym doszło do morderstwa
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?

Dlaczego tak mocno spadło zaufanie Polaków do policjantów?

Posłuchaj, co mówi ich były zwierzchnik!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają