Na ulicach Krakowa stanęły maseczkomaty. Znamy ceny produktów [ZDJĘCIA]

2020-04-14 13:22

W Krakowie jest ich na razie osiem, ale niedługo będzie ich jeszcze więcej. Mowa o maseczkomatach, które pojawiły się na pętlach tramwajowych i przed dużymi sklepami. Podobne stoją już także w Warszawie. To odpowiedź przedsiębiorców na trudną sytuacje w związku z koronawirusem. Znamy ceny produktów - znajdziecie je w powyższej galerii.

Dawniej chipsy, batoniki i gazowane napoje, teraz maseczki, rękawiczki i żele antybakteryjne. Branża vendingowa, czyli automaty samosprzedające przekąski, dostosowuje się do nowych warunków rynkowych podyktowanych koronawirusem.

Jak informuje Andrzej Bruzda, właściciel firmy Coffee Break, obecnie zainstalowano osiem takich automatów, a w przyszłym tygodniu pojawi się kolejnych pięć. I przyznaje, że automaty nie są sposobem na wielki zarobek, a po to by ochronić miejsca pracy.

- Robimy to po to, by spróbować uratować miejsca pracy, a nie zwalniać ludzi. Marża jest na poziomie od dziesięciu do dwudziestu procent, natomiast ceny produktów wariują. Trudno powiedzieć, jak długo uda się je utrzymać na obecnym poziomie - dodaje Bruzda. 

W maseczkomatach można zakupić rękawiczki jednorazowe, maseczki ochronne i żel antybakteryjny w opakowaniu 60 ml. Za produkty zapłacimy jedynie za pomocą karty płatniczej. Ile kosztują poszczególne produkty? Sprawdź w poniższej galerii!

Koronawirus w Krakowie i Małopolsce. Najnowsze informacje:

Express Biedrzyckiej - Gość: Robert Biedroń

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany