Na ulicach Krakowa stanęły maseczkomaty. Znamy ceny produktów [ZDJĘCIA]

2020-04-14 13:22 AC, ŁM

W Krakowie jest ich na razie osiem, ale niedługo będzie ich jeszcze więcej. Mowa o maseczkomatach, które pojawiły się na pętlach tramwajowych i przed dużymi sklepami. Podobne stoją już także w Warszawie. To odpowiedź przedsiębiorców na trudną sytuacje w związku z koronawirusem. Znamy ceny produktów - znajdziecie je w powyższej galerii.

Dawniej chipsy, batoniki i gazowane napoje, teraz maseczki, rękawiczki i żele antybakteryjne. Branża vendingowa, czyli automaty samosprzedające przekąski, dostosowuje się do nowych warunków rynkowych podyktowanych koronawirusem.

Jak informuje Andrzej Bruzda, właściciel firmy Coffee Break, obecnie zainstalowano osiem takich automatów, a w przyszłym tygodniu pojawi się kolejnych pięć. I przyznaje, że automaty nie są sposobem na wielki zarobek, a po to by ochronić miejsca pracy.

- Robimy to po to, by spróbować uratować miejsca pracy, a nie zwalniać ludzi. Marża jest na poziomie od dziesięciu do dwudziestu procent, natomiast ceny produktów wariują. Trudno powiedzieć, jak długo uda się je utrzymać na obecnym poziomie - dodaje Bruzda. 

W maseczkomatach można zakupić rękawiczki jednorazowe, maseczki ochronne i żel antybakteryjny w opakowaniu 60 ml. Za produkty zapłacimy jedynie za pomocą karty płatniczej. Ile kosztują poszczególne produkty? Sprawdź w poniższej galerii!

Koronawirus w Krakowie i Małopolsce. Najnowsze informacje:

Express Biedrzyckiej - Gość: Robert Biedroń

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE