Inwestycja

Najsłynniejsze ruchome schody w Krakowie w końcu mają działać. Gigantyczny koszt naprawy

2023-09-15 14:48

Krakowscy radni wyrazili zgodę na przeznaczenie dodatkowych 700 tysięcy złotych na remont ruchomych schodów przy ul. Bosackiej. To oznacza, że koszt inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych. Schody nie działają już od ponad 4,5 roku. Zwiększenie kwoty przeznaczonej na wymianę schodów było konieczne, ponieważ do przetargu rozpisanego przez ZDMK nie zgłosiła się żadna firma.

Remont ruchomych schodów w Krakowie. Radni dali dodatkowe pieniądze

Miejski samorząd w Krakowie przeznaczył dodatkowe 700 tysięcy złotych na remont ruchomych schodów łączących dworzec kolejowy z autobusowym. Łącznie inwestycja będzie więc kosztować około 4,2 mln złotych. Na zmiany w budżecie miasta zgodzili się radni, dlatego Zarząd Dróg Miasta Krakowa może negocjować z firmą, która podejmie się wymiany schodów. Zwiększenie kwoty przeznaczonej na inwestycję było koniecznie, ponieważ do przetargu rozpisanego przez ZDMK nie zgłosił się żaden oferent. 

Realizacja wszystkich prac związanych z remontem ruchomych schodów przy ul. Bosackiej ma trwać nawet 10 miesięcy od podpisania umowy. Przypomnijmy, że schody zostały całkowicie unieruchomione w lutym 2019 r. Wstydliwa dla miasta sytuacja trwa już więc ponad 4,5 roku.

Zniszczenia na grobie syna Sylwii Peretti. Tak wygląda miejsce pochówku Patryka
Sonda
Czy Kraków jest dobrym miejscem do życia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany