Nie uwierzycie, po co ludzie dzwonią do strażaków. Bezczelność i nieróbstwo nie zna granic

i

Autor: jackal211/cc0/Pixabay.com Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie pod Wieliczką postanowili przypomnieć mieszkańcom, że "nie świadczą usług związanych z napełnianiem przydomowych basenów", o co proszą ich mieszkańcy

Nie uwierzycie, po co ludzie dzwonią do strażaków. "Bezczelność i nieróbstwo nie zna granic"

2022-06-27 14:59

Strażacy ochotnicy z OSP w Gdowie pod Wieliczką poinformowali, z jakim prośbami zwracają się do nich okoliczni mieszkańcy. Zapytań i telefonów w tej sprawie było tak dużo, że druhowie postanowili na swoim profilu facebookowym napisać, że nie zajmują się napełnianiem przydomowych basenów. Po tym jak opublikowali post, okazało się, że zdania są podzielone.

Nie uwierzycie, po co ludzie dzwonią do strażaków. "Bezczelność i nieróbstwo nie zna granic"

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie pod Wieliczką postanowili przypomnieć mieszkańcom, że "nie świadczą usług związanych z napełnianiem przydomowych basenów". Strażacy ochotnicy zabrali w tej sprawie głos, po tym jak mieli w ostatnim czasie otrzymywać w tej sprawie częste zapytania i telefony. O wszystkim napisali na swoim profilu facebookowym, a podobny post ukazał się również na profilu twitterowym portalu Remiza.pl. - Strażacy nie napełniają przydomowych basenów. Jednostki dostają sporo telefonów z prośbą. Szkoda, że głupota nie boli - czytamy. Część internautów zgadza się ze strażakami, twierdząc nawet, że za takie prośmy mieszkańcy powinni być karani mandatami. Inni idą w swoich sądach jeszcze dalej: "Serio ,?? Są tacy ludzie?? Masakra..bezczelność i nieróbstwo nie zna granic" - pisze jedna z użytkowniczek pod postem OSP w Gdowie. Są też jednak takie osoby, które uważają, że napełnianie przydomowych basenów mogłoby być dla strażaków ochotników dodatkowym źródłem zarobku.

Czytaj też: Kozłów: Nastolatek chciał zapalić papierosa. Wylądował w szpitalu z poparzeniami

- Może warto się zastanowić czy tego typu działania nie byłyby dobrym źródłem pozyskiwania środków na cele statutowe 🙂Śmieszki, poczytajcie ustawę o OSP 😉 Dużo się w tej kwestii zmieniło. - pisze jeden z komentujących.

Sonda
Czy członkowie OSP powinni napełniać baseny za pieniądze?
Wyrok w sprawie śmierci w pożarze strzelnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE