Oświęcim: Seniorzy nabici w butelkę przez oszustów. Pieniądze zostawili pod samochodem

i

Autor: sabinevanerp/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / Troje seniorów straciło sumy od 20 do 50 tysięcy złotych.

Oświęcim: Seniorzy nabici w butelkę przez oszustów. Pieniądze zostawili pod samochodem

2022-06-24 10:00

Seniorzy z Małopolski ponownie padli ofiarami oszustów podających się za funkcjonariuszy publicznych, w tym przypadku funkcjonariuszy CBŚP. Naciągacze wmówili emerytom, że biorą udział w akcji rozpracowującej szajkę "czyścicieli kont bankowych". Nabici w butelkę pokrzywdzeni wypłacili własne pieniądze i zostawili je pod wskazanym samochodem. Sprawą zajmuje się oświęcimska policja.

Oświęcim: Seniorzy nabici w butelkę przez oszustów. Pieniądze zostawili pod samochodem

We wtorek (21 czerwca) do trójki seniorów z Oświęcimia zadzwonił oszust podający się za funkcjonariusza CBŚP. Poinformował on emerytów, że trwa akcja mająca na celu zatrzymanie szajki "czyścicieli kont bankowych" i nakazał pokrzywdzonym wypłatę ich własnych pieniędzy. Kobieta w wieku 65 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku: 71 i 78 lat niestety dali się nabić w butelkę. Seniorzy postąpili dokładnie tak, jak życzył sobie oszust.

Wypłacona przez nich z banku gotówka została spakowana do reklamówek i pozostawiona we wskazanych miejscach. Kwoty od 20 do 50 tysięcy złotych seniorzy pozostawili w zaroślach i pod samochodem. Oczywiście pieniądze błyskawicznie zginęły, a wszelki kontakt z "policjantem CBŚP" się urwał.

PRZECZYTAJ: Tuż po wylądowaniu w Krakowie usłyszał, że będzie zatrzymany. Groził policjantom pobiciem

Sprawą zajmuje się oświęcimska policjaPolicjanci nieustannie apelują o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy nieznajomym osobom. Prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą osób postronnych o udział w akcjach, ani nie żądają od nich wypłaty gotówki z konta bankowego.

ZOBACZ: 13-latek nie mógł oddychać i zaczął wymiotować po wypadku. Szpital w Krakowie odmówił przyjęcia

Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustów?
Zwłoki 2-letniego dziecka znalezione w domu pod Brodnicą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE