Józefa Krawczyk i Koci Dom

i

Autor: Art Service

Wzruszające

Niesamowity "Koci Dom" niezwykłej 80-latki. Pani Józefa o każdego zwierzaka dba osobiście

2022-12-04 21:15

To niesamowite! Choć sama ma prawie 80 lat, to każdego dnia opiekuje się niemal 30 porzuconymi i bezdomnymi kotami. Pani Józefa Krawczyk stworzyła pod Miechowem pełen ciepła i troski dom dla małych drapieżników. "Koci Dom" to wyjątkowy dom tymczasowy.

Mam prawie 30 kotów, część to maluszki, dokładnie matka z małymi. Są też koty 3–miesięczne, półroczne, roczne i kotki starsze–rezydenci. Jeden z nich "Dziadek" ma 21 lat – opowiada nam Pani Józefa. Dodaje, że koty w jej życiu były od zawsze.

Jako mała dziewczynka wychowywała się z nimi i je bardzo kochała. Potem przez lata pomagała bezdomnym kotkom w Krakowie. Trzy miesiące temu ostatecznie wraz z córką Grażyną założyła fundację "Koci Dom" i zamieszkała w niewielkim domku pod Miechowem, a wraz z nią jej podopieczni. Historię każdego z kociaków pani Józefa doskonale zna. Każdy z kotów, które z nią mieszkają jest głaskany, karmiony, zadbany i ma opiekę lekarską. Pani Józefa zaczyna każdy dzień już o 4 rano, od  sprzątania kuwety i podawania kotkom śniadanie. Widać, że małe drapieżniki dobrze się tu czują.

Na przykład ten kotek to Batmanek. Trafił do mnie 1,5 roku temu, był w okropnym stanie po wypadku. Przygarnęłam go wyleczyłam, teraz jest wielkim przyjacielem – dodaje Pani Józefa. Faktycznie, czarno–biały Batman nie odstępuje swojej opiekunki nawet na krok.

Sama miłość i serce, która pani Józefa wkłada w opiekę nad bezdomnymi zwierzętami to nie wszystko. Potrzebne jest także wsparcie finansowe i materialne, zwłaszcza zimą. Informacje o tym, jak pomóc podopiecznym 80–letniej miłośniczki zwierząt, można znaleźć  TUTAJ. Fundacja "Koci Dom" posiada swój profil na portalu społecznościowym, tam także można znaleźć wszystkie potrzebne informacje, łącznie z bezpośrednim kontaktem do Pani Józefy.

Tczyca Koci Dom

i

Autor: Art Service
Maluszki z Kociego Domu

i

Autor: Art Service
Sonda
Lubisz koty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają