Kraków kupi 6 tysięcy testów na koronawirusa! Pilna decyzja Jacka Majchrowskiego

2020-03-25 11:57 EIKR
50. przypadek koronawirusa w Małopolsce! To młody mężczyzna z powiatu tarnowskiego!
Autor: fernandozhiminaicela/cc0/pixabay Pacjent przebywa w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim

Prezydent Jacek Majchrowski poinformował, że miasto zakupi sześć tysięcy testów do wykrywania koronawirusa za pół miliona złotych. Decyzja zapadła w porozumieniu ze Szpitalem Uniwersyteckim. Kraków sfinansuje też pobyty personelu medycznego w hotelach.

O sprawie prezydent Majchrowski poinformował w swoim krótkim komunikacie opublikowanym na Facebooku.

- Po konsultacji ze Szpitalem Uniwersyteckim postanowiliśmy jako miasto kupić 6 tysięcy testów do wykrywania koronawirusa za pół miliona złotych. Kraków sfinansuje też miejsca noclegowe w hotelu dla personelu szpitala, ponieważ wielu medyków, chcąc chronić swoich najbliższych, obawia się powrotu do domu po dyżurze - poinformował Jacek Majchrowski.

Informacja wywołała pozytywne reakcje wśród mieszkańców Krakowa. 

- Piękny gest, dziękujemy. Brawo! I tak powinno być zawsze! Jedni powinni pomagać drugim, szkoda że uświadamiamy sobie to tylko w chwilach ciężkich, w chwilach trudnych, w chwilach zagrożeń... Ale dobrze, że chociaż wtedy potrafimy się unieść ponad podziałami, zjednoczyć i pomagać jeden drugiemu - komentują mieszkańcy miasta.

Koronawirus w Małopolsce. 50 potwierdzonych przypadków

Obecnie w Małopolsce (stan na 25.03, godz. 12) wykryto i potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, 50 przypadków wirusa SARS-CoV-2. Większość pacjentów czuje się dobrze, a ich stan jest stabilny. Przebywają oni w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie lub w domowej izolacji. Tylko pierwszy krakowski pacjent z wykrytym koronawirusem jest w stanie ciężkim i podlega hospitalizacji w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Nowej Hucie.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, co pacjent onkologiczny musi wiedzieć o koronawirusie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronawirus - Leki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.