Pogodowa APOKALIPSA na Podhalu. Zamiast śniegu było TORNADO [WIDEO]

2020-09-28 12:03 mad
Pogodowa APOKALIPSA na Podhalu. Zamiast śniegu było TORNADO
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

W miniony weekend w Małopolsce doszło do załamania pogody. Przez region przeszły intensywne opady deszczu i burze, a temperatura spadła o kilka stopni. Na Podhalu zamiast pierwszego w tym sezonie śniegu pojawiła się trąba powietrzna. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać wir powietrza porywający dach.

Prognozy synoptyków nie pozostawiały wątpliwości - w weekend doszło do załamania pogody. Słoneczna aura i wysoka temperatura odeszły w zapomnienie, w zamian pojawiły się intensywne opady deszczu i silny wiatr. W województwie małopolskim ochłodziło się nawet o kilkanaście stopni.

W Tatrach miał spaść pierwszy śnieg, ale temperatura okazała się zbyt wysoka. Zamiast białego puchu w sobotę nad południe regionu nadciągnęły ciemne chmury. Rozpętała się burza, w trakcie której pojawiła się ulewa. W Podwilku w powiecie nowotarskim pojawiła się nawet niewielka trąba powietrzna.

Na nagraniu, które opublikował Tygodnik Podhalański widać, jak wir powietrza zrywa dach z zabudowania. Jak poinformowali dziennikarze gazety, powalonych zostało kilka drzew, uszkodzona została też linia energetyczna. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 

Trąba powietrzna nad Krakowem