Barbara Nowak, kurator oświaty w Krakowie

i

Autor: Kuratorium Oświaty w Krakowie Bulwersujący tweet kurator oświaty o równym traktowaniu dzieci. „To lewacka utopia”

Poseł czuje się pomówiony

Poseł zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko Barbarze Nowak. "Brzydzę się wszelkiego rodzaju dyskryminacją"

2022-12-12 9:54

Poseł PO Aleksander Miszalski zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko Barbarze Nowak. Parlamentarzysta czuje się pomówiony przez małopolską kurator oświaty, która na konferencji prasowej przytoczyła ksenofobiczne stwierdzenie, rzekomo wypowiedziane przez Miszalskiego. Poseł stanowczo sprzeciwił się przypisywaniu mu takich opinii i dodał, że "brzydzi się wszelkiego rodzaju dyskryminacją".

Kontrowersyjna wypowiedź Barbary Nowak. Poseł czuje się pomówiony

Podczas konferencji prasowej z udziałem małopolskiej kurator oświaty padły kontrowersyjne słowa. Barbara Nowak zasugerowała, że w prywatnej rozmowie poseł PO Aleksander Miszalski miał bagatelizować śmierć ukraińskiego ucznia, ze względu na jego narodowość. Parlamentarzysta stanowczo zaprzecza, by ksenofobiczna sugestia została przez niego wypowiedziana i zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko Nowak. Dodatkowo Miszalski podkreślił, że "brzydzi się wszelkiego rodzaju dyskryminacją". Przypomnijmy, że jeszcze niedawno małopolska kurator oświaty twierdziła, że "równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia" i krytykowała edukację włączającą, umożliwiającą dzieciom ze specjalnymi potrzebami naukę ze swoimi rówieśnikami bez takich potrzeb.

- Na konferencji polityków PiS, Małopolska Kurator Oświaty pomówiła mnie o zachowania ksenofobiczne. (...) Nie pozwolę by Barbara Nowak sprawując ważną i odpowiedzialną funkcję publiczną dopuszczała się takich politycznych ataków zarówno wobec mnie, jak i kogokolwiek innego, dlatego podejmę w tej sprawie stosowne kroki prawne - poinformował w mediach społecznościowych poseł PO Aleksander Miszalski.

Sonda
Czy Barbara Nowak sprawdza się w roli małopolskiego kuratora oświaty?
Zadźgał żonę i popełnił samobójstwo nad zalewem. Tu znaleziono ciało mordercy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany