Prawdopodobnie nie chodzi o porwania. W podkrakowskich miejscowościach może grasować pedofil! [AUDIO]

2017-01-26 19:26
Zdjęcie poglądowe
Autor: Charlie Deets / Unsplash.com Zdjęcie poglądowe

Mieszkańcy podkrakowskich miejscowości obawiają się o swoje dzieci. W Nawojowej Górze ktoś próbował wciągnąć dziewczynkę do auta. Prawdopodobnie nie ma tutaj mowy o próbach porwania. Możliwe jednak, że dzieci zaczepia pedofil. 

Do zdarzenia w Nawojowej Górze doszło 20 stycznia. Dziewczynka szła na zajęcia z angielskiego. W pewnym momencie ktoś próbował wciągnąć ją do samochodu. Dziecku udało się uciec. O całej sprawie została zawiadomiona policja. - Dziewczynka była wystraszona. Drżały jej rączki. Opowiadała, że zaczepiał ją pan, który wysiadł z samochodu. Wyszarpała się i uciekła w kierunku szkoły - relacjonuje Klaudia Węgrzyn, sołtys Nawojowej Góry. 

Ludzie są pełni obaw. - Aż mnie dreszcze przeszły, bo to mogło być moje dziecko - mówi jedna z mieszkanek. - Boję się o wnuków, żeby nic im się nie stało - mówi ktoś inny. Policja apeluje do rodziców, by nie posyłali dzieci samych do szkoły. Dobrze, by na przykład chodziły w grupach.

Zobacz materiał programu telewizji NOWA TV "24 godziny":

Zdarzenie w Nawojowej Górze nie było jedynym w ostatnim czasie. Tydzień wcześniej w centrum Skały obcy mężczyzna proponował jednemu z chłopców podwiezienie do szkoły. W listopadzie w Bibicach nieznajomy usiłował zachęcić dziecko do wejścia do jego auta, w którym jak obiecywał, miały być zabawki. 

Jak ustaliła reporterka Radia ESKA, zdaniem policji nie ma tutaj mowy o porwaniach. Możliwe jednak, że mamy do czynienia z pedofilem. 

>>> Straż miejska rekrutuje! Ile można zarobić?


Posłuchaj materiału Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE