Sezon grzewczy 2020/2021 w Krakowie. Wiemy, kiedy zaczną grzać kaloryfery

2020-09-23 22:03 Amadeusz Calik
Sezon grzewczy 2020/2021 w Krakowie. Wiemy, kiedy zaczną grzać kaloryfery
Autor: Pixabay

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie poinformowało o rozpoczęciu sezonu grzewczego 2020/2021. Już wkrótce kaloryfery w stolicy Małopolski staną się ciepłe. Kiedy dokładnie rozpocznie się dostawa ciepła w Krakowie i Skawinie?

MPEC SA w Krakowie poinformował, że w najbliższy czwartek (24 września) rozpocznie się dostawa ciepła do wszystkich odbiorców. W związku z tym mieszkańcy Krakowa i Skawiny powinni odkręcić zawory w kaloryferach oraz zabezpieczyć instalacje wewnętrzne w budynkach. 

Jak podaje miejska spółka dostarczająca ogrzewanie, temperatura wody w kranach waha się od 45 do 60 stopni Celsjusza i zależy od okresu, w którym powstał budynek. Z kolei temperatura wody w grzejnikach warunkowana jest temperaturą panującą na zewnątrz i rodzajem instalacji centralnego ogrzewania wewnątrz budynku. 

- Według zalecanych norm grzejniki powinny zapewnić temperaturę w pomieszczeniach wynoszącą 20 stopni Celsjusza - podkreśla krakowski magistrat. 

MPEC przypomina, że rezygnacja z dostawy energii cieplnej może nastąpić na indywidualny wniosek odbiorcy, podpisany przez upoważnioną osobę.

Dramat pani Natalii. Szuka taty od prawie roku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.