Kangur w Tatrach

i

Autor: Vwalakte, Freepik/Screenshot Facebook Alexandra Gasparikova

WIADOMOŚCI

Nietypowe zdarzenie w Tatrach. Po stoku narciarskich hasał... prawdziwy kangur! [WIDEO]

2024-02-22 12:13

Turyści w Tatrach są przyzwyczajeni do częstego występowania zwierząt w tym regionie. Wychodząc na górski szlak możemy się spodziewać, że trafimy na sarnę, kozicę, a nawet niedźwiedzia. Tego widoku nie spodziewał się jednak nikt. Na stoczni narciarskiej w Tatrach pojawił się... kangur. Rezolutne zwierze nic sobie nie robiło ze śniegu, a co więcej, nie daje się złapać służbom. Jak długo kangur może przeżyć na wolności w górach?

Kangur w Tatrach. Zwierze hasało po stoku narciarskim

Do nietypowego zdarzenia doszło ostatnio w Tatrach Słowackich, a dokładniej w Kompleksie Narciarskim Podbreziny, w niewielkim miasteczku Liptowski Mikułasz. Narciarzy zaskoczył niezwykle osobliwy widok — po stoku narciarskim hasał... kangur. Zwierzę nic sobie nie robiło ze śniegu i hasało wzdłuż pasa stoku narciarskiego. Zdarzenie zostało zgłoszone lokalnym służbom, które podejrzewały, że kangur uciekł z jedno z prywatnych zoo, których w Słowacji jest wiele.

— O wpół do ósmej rano patrzyłam na stok narciarski, który mamy za domem, i zobaczyłam, że coś tam biega. Widziałam stado dzików, jeleni, saren, lisy, ale nie mogłam uwierzyć w to, co zobaczyłam. Skakał na tylnych łapach i poruszał się jak kangur. Wzięłam telefon komórkowy i zaczęłam filmować. To naprawdę był kangur! — powiedziała "Gazecie Wyborczej" kobieta. — Blisko nas jest takie małe zoo i tam mi powiedzieli, że kilka razy widzieli kangura, który przychodził w poszukiwaniu jedzenia — dodała.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W którym kraju jesteś? My udzielamy jednej wskazówki, ty udzielasz pełnej odpowiedzi

Pytanie 1 z 10
Które państwo jest nazywane "krajem kwitnącej wiśni"?

Czy kangur przeżyje w Tatrach?

Mimo wielu prób schwytania kangura, rezolutne zwierze nieustannie wymyka się służbom i jest nieuchwytne. Służby podkreślają, że jest on niezwykle zwinny i płochliwy. W związku z tym pojawi się pytanie, jak długo kangur przeżyje na wolności w zimowych warunkach? Okazuje się, że to sprytne zwierze bez problemu jest w stanie znaleźć dla siebie pożywienie. Największym zagrożeniem dla niego stanowią stada wilków. Jeśli się na nie nie natknie, jest duża szansa, że tatrzańska przygoda zakończy się dla niego pozytywnie.

— Udało nam się dowiedzieć, że u hodowcy z Královej Lehoty zaginął jeden kangur. Staramy się go złapać. Może więc uda się to zrobić, zanim nauczy się jeździć na nartach — śmieje się Erika Feriancova, zoolog, w rozmowie z Igorem Ludmą, dziennikarzem portalu Cas.sk.

Rekordy ciepła w Polsce. Najwyższe temperatury w poszczególnych miesiącach:

Ferie w Zakopanem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki