To on zostanie trenerem Wisły Kraków? Pierwszy taki przypadek w historii klubu?

2020-12-01 15:13 ON
Peter Hyballa
Autor: Steindy Peter Hyballa

Z dużym prawdopodobieństwem nowym trenerem Wisły Kraków zostanie Peter Hyballa. Szkoleniowiec z Niemiec niebawem pojawi się w Krakowie na rozmowach.

Zgodnie z doniesieniami Piotra Koźmińskiego (wp.pl) oraz innych źródeł: "Peter Hyballa powinien lada moment pojawić się w Krakowie. Niektórzy przekonują nawet, że szansa, iż to on zostanie trenerem Wisły to 99 procent".

Peter Hyballa jest Niemcem, który dysponuje także holenderskim paszportem. Karierę rozpoczynał od grup młodzieżowych. Pracował w VfL Wolfsburg oraz Borussi Dortmund, w tym drugim klubie miał okazję współpracować z Juergenem Kloppem. Piłkarzami BVB byli w tamtym czasie Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Ostatnie lata były dla Hyballa okresem praca w słowackiej Dunajskiej Stredzie. Wyeliminowała ona Cracovię w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy. Niemiecki szkoleniowiec pracował później w holenderskim NAC Breda.  

Jeżeli 44-letni fachowiec dogada się z włodarzami Wisły, będzie on pierwszym trenerem z Niemiec, który poprowadzi drużynę Białej Gwiazdy. Należy jednak pamiętać, że niemieckim paszportem dysponuje również Franciszek Smuda (trzykrotnie związany z Wisłą).

Strajk Kobiet w Krakowie w 102. rocznicę otrzymania przez Polki praw wyborczych