Prokuratura wszczęła śledztwo

Tragiczny pożar pod Olkuszem. Nie żyje mężczyzna wyniesiony z płonącego domu

2023-02-06 11:58

W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego) w Imbramowicach (powiat olkuski) w budynku mieszkalnym wybuchł pożar. Z domu strażacy wynieśli mężczyznę w wieku około 50 lat. Niestety zmarł on pomimo prowadzonej reanimacji. Przyczyna tragedii nie jest jeszcze znana. Jak przekazała nam rzeczniczka olkuskiej policji, w tej sprawie prokuratura wszczęła śledztwo.

Imbramowice. Nie żyje mężczyzna wyniesiony z płonącego domu. Prokuratura prowadzi śledztwo

Około północy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego) w miejscowości Imbramowice (powiat olkuski) doszło do tragicznego zdarzenia, zakończonego niestety śmiercią człowieka. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, a gdy dotarli na miejsce płomienie zajęły już piętro i poddasze domu. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej. Jak podaje PAP, z budynku wyniesiono mężczyznę w wieku około 50 lat. Był on wówczas nieprzytomny i nie miał funkcji życiowych. Poszkodowany był reanimowany, lecz bezskutecznie. Na miejscu zdarzenia stwierdzono jego zgon.

Trwa ustalanie przyczyny dramatu. Jak przekazała nam kom. Katarzyna Matras, rzeczniczka prasowa olkuskiej policji, w tej sprawie prokuratura wszczęła śledztwo. Na tym etapie śledczy nie przesądzają, czy mężczyzna zmarł w wyniku pożaru, czy też nieszczęście spotkało go jeszcze przez rozprzestrzenieniem się ognia. Nie wiadomo również, czy do jego śmierci w jakiś sposób przyczyniły się osoby trzecie. Poniżej zdjęcia z akcji gaśniczej w Imbramowicach.

Zarabiali na prostytucji! Gangiem kierowała polsko-rosyjska para! Grozi im nawet 12 lat więzienia
Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?
Nasi Partnerzy polecają