wóz strażacki

i

Autor: PSP Ostrów

Uczczą kolegę

W Małopolsce zabrzmią syreny alarmowe. Wzruszający gest strażaków

2023-09-07 14:49

W czwartek, 7 września o godz. 18.00 w Małopolsce zabrzmią strażackie syreny. Mundurowi uruchomią sygnały świetlne i dźwiękowe w swoich pojazdach, żeby uczcić tragicznie zmarłego druha Marka Bartwickiego z OSP Rumian (woj. warmińsko-mazurskie). 48-latek zginął w trakcie interwencji strażaków. Został przejechany przez cofający wóz strażacki.

Syreny alarmowe w Małopolsce. Strażacy żegnają tragicznie zmarłego kolegę

W czwartek, 7 września o godz. 18.00 strażacy uczczą pamięć tragicznie zmarłego druha Marka Bartwickiego, uruchamiając sygnały dźwiękowe i świetlne w swoich wozach. Mundurowy pochodził z województwa warmińsko-mazurskiego, jednak akcja dotyczy jednostek PSP i OSP w całym kraju. W związku z tym syreny alarmowe będą słyszalne również w Małopolsce. Sygnał będzie emitowany przez jedną minutę. 

Jak doszło do tragicznego wypadku? Druh przejechany przez wóz strażacki

Według wstępnych ustaleń policji 30-latek kierujący pojazdem uprzywilejowanym straży pożarnej z OSP Rumian, podczas manewru cofania, najechał na jednego ze strażaków, stojącego za autem. Poszkodowany Marek Bartwicki został przetransportowany do szpitala w Działdowie. Niestety, zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Najbliżsi pożegnali Joannę zamordowaną przez szwagra
Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?