Zakopane. Zostawiła psa w rozgrzanym aucie i poszła na Morskie Oko

i

Autor: Policja Zakopane Policjanci wyciągnęli psa z rozgrzanej skody

Zakopane. Pies kisił się w rozgrzanym aucie. Właścicielka poszła nad Morskie Oko

2021-09-15 12:48

Zakopane. W poniedziałek policjanci interweniowali w sprawie psa uwięzionego w samochodzie. Zwierzę znajdowało się w niebieskiej skodzie fabia, zostawionej na słońcu. Właścicielka w tym czasie poszła sobie na spacer do Morskiego Oka. Na szczęście mundurowym udało się wyciągnąć zwierzę. Jego pani zostanie z pewnością przykładnie ukarana. Sprawie przyjrzy się prokuratura.

Jak podaje zakopiańska policja do zdarzenia doszło 13 września po południu. Dyżurny policji otrzymał wiadomość, że na parkingu u wejścia na szlak prowadzący do Morskiego Oka stoi zaparkowana skoda, a w środku znajduje się pies. Sytuacja była nieciekawa, bowiem pojazd był zamknięty, właściciela nie było, a auto stało w pełnym słońcu. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie. - Mundurowi szukali kontaktu z właścicielem samochodu, jednak w pobliżu nie było nikogo kto by cokolwiek wiedział o ich aktualnym miejscu pobytu. Policjanci nie czekali na powrót właścicieli i podjęli próbę uwolnienia pieska. Po chwili udało się otworzyć drzwi nie powodując uszkodzeń pojazdu. Zwierzę natychmiast zostało wyciągnięte z rozgrzanego pojazdu - podają mundurowi. W końcu po jakimś czasie na miejsce przybyła długo wyczekiwana właścicielka. Jej tłumaczenie było szokujące. - Tłumaczyła, że poszła na szlak do Morskiego Oka i nie zdawała sobie sprawy, że może narazić swojego psa na niebezpieczeństwo - czytamy w komunikacie. Policjanci sporządzili stosowne notatki, przesłuchali kobietę, a następnie skierowali sprawę do prokuratury. Zgodnie z prawem za znęcanie się nad zwierzęciem może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. O tym zdarzeniu usłyszycie także w "Raporcie z Anteny": 

Raport z Anteny 16.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE