Zbrodnia w Krakowie

Znajomy zatłukł na śmierć profesora AGH. Są wyniki badań psychiatrycznych Leszka O.

2023-03-16 9:32

Podejrzany o dokonanie zabójstwa profesora AGH Jana Targosza został uznany za niepoczytalnego. O tych ustaleniach poinformował PAP prok. Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Leszek O. był znajomym profesora, a w feralną noc z 5 na 6 lipca 2022 r. mężczyźni pili razem alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do rękoczynów. Jan Targosz zginął od ciosów zadanych tępym narzędziem.

Kraków. Zabójstwo profesora AGH. Leszek O. uznany za niepoczytalnego

Do zabójstwa profesora Jana Targosza doszło w nocy z 5 na 6 lipca 2022 roku na terenie posesji należącej do naukowca. Mężczyzna pił alkohol ze swoim znajomym z lat szkolnych Leszkiem O. W pewnym momencie towarzyskie spotkanie zamieniło się w awanturę. Doszło do rękoczynów, a Leszek O. pozbawił życia Jana Targosza zadając mu serię ciosów tępym narzędziem. Biegli orzekli, że to właśnie te ciosy były przyczyną zgonu naukowcaNa ciele zmarłego odkryte zostały też inne obrażenia, między innymi w okolicach uda, a także złamania kości. Leszek O. sam poinformował policję o tragicznym zdarzeniu. Agresor został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie przebywa do dzisiaj. Biegli przebadali podejrzanego pod kątem poczytalności, prokuratura ujawniła wyniki tych badań. Leszek O. został uznany za niepoczytalnego, co oznacza, że mężczyzna nie będzie mógł odpowiadać karnie za popełniony czyn. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, który może nakazać izolację Leszka O. w zakładzie psychiatrycznym.

- W toku śledztwa Leszkowi O. przedstawiono zarzut z art. 148 § 1 k.k. w zw. z art. 31 § 1 k.k., czyli zarzut zabójstwa, przy uwzględnieniu, że sprawca działał w stanie niepoczytalności - przekazał PAP prok. Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Darek Nowak, były policjant o dusicielce z Tarnowa: makabryczna zbrodnia sprzed lat wstrząsnęła Polakami
Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?