Jan Targosz, profesor AGH został zamordowany we własnym domu

i

Autor: Art Service/Super Express Jan Targosz, profesor AGH został zamordowany we własnym domu

Tak zginął prof. Jan Targosz z AGH? Prokuratura zdradza szczegóły

2022-07-06 17:04

Podczas spotkania towarzyskiego został zamordowany 71-letni profesor AGH Jan Targosz. Mężczyzna zginął we własnym domu. Krakowska prokuratura zdradziła kilka szczegółów dotyczących makabry, do której doszło we wtorek (5 lipca).

Na jednym z osiedli mieszkaniowych w mieście został zamordowany starszy mężczyzna, a z informacji RMF FM wynika, że ofiarą zbrodni jest prof. Jan Targosz, naukowiec z Akademii Górniczo-Hutniczej. Do zabójstwa doszło w nocy z wtorku na środę (5/6 lipca). Teraz prokuratura zdradziła kilka informacji dotyczących tych makabrycznych wydarzeń. - Obrażenia zadane narzędziem tępym były przyczyną zgonu profesora AGH Jana Targosza, który zmarł w nocy w wtorku na środę w swoim mieszkaniu w Krakowie - wynika z informacji przekazanych przez prokuraturę.

CZYTAJ: Prof. Jan Targosz z AGH zginął z rąk pijanego kolegi? Kulisy krwawej zbrodni w Krakowie. Przerażające!

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko poinformował w środę dziennikarzy, że na ciele zmarłego odkryte zostały też inne obrażenia, m.in. w okolicach uda, a także złamania kości. - Przeprowadzona została sekcja zwłok, więc mogę powiedzieć, że obrażenia zadane narzędziem tępym były przyczyną zgonu mężczyzny - przekazał.

Według ustaleń medialnych zmarły mężczyzna to Jan Targosz - profesor krakowskiej AGH, mieszkający w domu na osiedlu w Nowej Hucie. Prokuratura ustaliła, że przed zdarzeniem mężczyzna spotkał się ze swoim kolegą z lat szkolnych i wspólnie pili alkohol. Początkowo obecna była tam też żona zmarłego, ale opuściła ona spotkanie i poszła spać - według ustaleń nie słyszała nic, co świadczyłoby o tym, że w jej domu dzieje się coś niepokojącego.

O tym, co wydarzyło się w nocy pogotowie zawiadomił sam znajomy profesora, który zatrzymany został już przed domem zmarłego. - Z uwagi na to, że mężczyzna był nietrzeźwy - stwierdzono u niego 1,5 promila alkoholu we krwi - nie wykonywano jeszcze z jego udziałem czynności. Z uwagi na to nie był w stanie podać, jaki był przebieg zdarzenia - przekazał prok. Hnatko. PAP ustaliła, że znajomy zmarłego to 71-letni Leszek O.

Na miejscu zdarzenia znalezione zostało narzędzie, którym zadano jedno z obrażeń, a także inne ślady i dowody, które zostaną zbadane; zabezpieczony został również monitoring zamontowany w pobliżu domu. - Jak zwykle w tego typu sprawach pojawiają się różne wersje. Zabezpieczone dowody i ślady pozwolą nam na szczegółowe odtworzenie zdarzenia - podsumował prokurator.

71-letni Jan Targosz był doktorem habilitowanym inżynierem, profesorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Morderstwo w Chrzanowie. Andrzej K. Zabił żonę Alicję nożem podczas awantury domowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE