Biskupiec: Zadźgał nożem partnerkę i malutką córeczkę! Sprawca nie trafi do więzienia!

2021-04-30 13:23
Wyszedł zza krat i podźgał córeczkę i żonę
Autor: Paweł Kicowski/SUPER EXPRESS Wyszedł zza krat i podźgał córeczkę i żonę

Sąd Okręgowy w Olsztynie umorzył postępowanie karne wobec Mariusza P. podejrzanego o próbę zabójstwa partnerki i jej małoletniej córki. Sąd podjął taką decyzję z uwagi na niepoczytalność tego mężczyzny. Według ustaleń prokuratora Mariusz P. zadał swojej partnerce 3 ciosy nożem w klatkę piersiową oraz 2 ciosy w prawą rękę. Kiedy kobiecie udało się uciec z mieszkania, zaatakował nożem także śpiące w łóżku dziecko, zadając mu łącznie 8 ciosów w klatkę piersiową, plecy i brzuch oraz cios w rękę. Matka i córka przeżyły ten atak dzięki udzielonej pomocy medycznej. Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 6 na 7 stycznia 2020 r. w jednym z mieszkań w Biskupcu. Mariusz P. miał wówczas dopuścić się próby zabójstwa dwóch mieszkających z nim osób – swojej partnerki oraz jej niespełna dwuletniej córki. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu przesłał 14 grudnia 2020 r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. z uwagi na jego niepoczytalność w czasie zdarzenia.

- Jednocześnie złożył wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w odpowiednim zamkniętym zakładzie psychiatrycznym - mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. - Prokurator w uzasadnieniu wniosku wskazał na pozyskaną w toku śledztwa opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa, którzy jednoznacznie stwierdzili, że Mariusz P. w chwili zdarzenia miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem, a ponadto, istnieje także wysokie prawdopodobieństwo, że pozostając na wolności może dopuścić się popełnienia podobnych czynów zabronionych.

Rozprawa z wniosku prokuratora o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. rozpoczęła się w dniu 11 lutego 2021 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie i z mocy prawa toczyła się z wyłączeniem jawności.

Sąd Okręgowy w Olsztynie postanowieniem z 29 kwietnia 2021 r. umorzył postępowanie karne w stosunku do Mariusza P. Sąd ustalił, że Mariusz P. w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia tych czynów oraz do pokierowania swoim postępowaniem. Sąd orzekł środek zabezpieczający w postaci umieszczenia Mariusza P. w zakładzie psychiatrycznym.

Czy odpowiedzą za morderstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE