Biskupiec: Zadźgał nożem partnerkę i malutką córeczkę! Sprawca nie trafi do więzienia!

Wyszedł zza krat i podźgał córeczkę i żonę
Autor: Paweł Kicowski/SUPER EXPRESS Wyszedł zza krat i podźgał córeczkę i żonę

Sąd Okręgowy w Olsztynie umorzył postępowanie karne wobec Mariusza P. podejrzanego o próbę zabójstwa partnerki i jej małoletniej córki. Sąd podjął taką decyzję z uwagi na niepoczytalność tego mężczyzny. Według ustaleń prokuratora Mariusz P. zadał swojej partnerce 3 ciosy nożem w klatkę piersiową oraz 2 ciosy w prawą rękę. Kiedy kobiecie udało się uciec z mieszkania, zaatakował nożem także śpiące w łóżku dziecko, zadając mu łącznie 8 ciosów w klatkę piersiową, plecy i brzuch oraz cios w rękę. Matka i córka przeżyły ten atak dzięki udzielonej pomocy medycznej. Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 6 na 7 stycznia 2020 r. w jednym z mieszkań w Biskupcu. Mariusz P. miał wówczas dopuścić się próby zabójstwa dwóch mieszkających z nim osób – swojej partnerki oraz jej niespełna dwuletniej córki. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu przesłał 14 grudnia 2020 r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. z uwagi na jego niepoczytalność w czasie zdarzenia.

- Jednocześnie złożył wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w odpowiednim zamkniętym zakładzie psychiatrycznym - mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. - Prokurator w uzasadnieniu wniosku wskazał na pozyskaną w toku śledztwa opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa, którzy jednoznacznie stwierdzili, że Mariusz P. w chwili zdarzenia miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem, a ponadto, istnieje także wysokie prawdopodobieństwo, że pozostając na wolności może dopuścić się popełnienia podobnych czynów zabronionych.

Rozprawa z wniosku prokuratora o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. rozpoczęła się w dniu 11 lutego 2021 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie i z mocy prawa toczyła się z wyłączeniem jawności.

Sąd Okręgowy w Olsztynie postanowieniem z 29 kwietnia 2021 r. umorzył postępowanie karne w stosunku do Mariusza P. Sąd ustalił, że Mariusz P. w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia tych czynów oraz do pokierowania swoim postępowaniem. Sąd orzekł środek zabezpieczający w postaci umieszczenia Mariusza P. w zakładzie psychiatrycznym.

Czy odpowiedzą za morderstwo?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE