Pijany kierowca

i

Autor: Pexels Pijany kierowca - zdj. ilustracyjne.

Co za bezmyślność!

Chwile grozy na S7! "Jedzie zygzakiem i buja nim po całej drodze"! Policja i żołnierze w akcji

2023-03-14 13:04

Wzorową postawą wykazali się dwaj żołnierze, którzy natychmiast zareagowali na widok ciężarówki jadącej drogą ekspresową S7, których zaniepokoił tor jazdy i piwo na kokpicie. Ich reakcja pozwoliła policjantom wyeliminować z drogi pijanego kierowcę.

Pijany kierowca ciężarówki na S7. Piwo na kokpicie, jechał zygzakiem

W poniedziałek (13 marca) około godz. 13 dyżurny nidzickiej policji otrzymał zgłoszenie od jadących drogą ekspresową S7 żołnierzy. - Z przekazanej informacji wynikało, że w kierunku Gdańska przemieszcza się pojazd ciężarowy, który „jedzie zygzakiem i buja nim po całej drodze”, ponadto kierujący ma piwo na kokpicie - mówi sierż. szt. Alicja Pepłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i koło miejscowości Pawliki zatrzymali wskazany pojazd.

Niestety, przypuszczenia zgłaszających okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego obcokrajowca siedzącego za kierownicą pojazdu ciężarowego marki MAN wraz z naczepą, wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kontrola drogowa zakończyła się dla mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy i osadzeniem w policyjnej celi. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości 54-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję, nie bójmy się interweniować. Taka reakcja może niejednokrotnie zapobiec tragedii i uratować życie innym uczestnikom ruchu drogowego.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Kraków. Pirat drogowy w bmw uciekał przed policją. Auto rozbił na drzewie
Nasi Partnerzy polecają