Co dalej z darmową komunikacją miejską dla uchodźców? Ukraińcy muszą spełnić jeden warunek

2022-05-17 8:04
Autobus Olsztyn
Autor: Urząd Miasta Olsztyna / Marcin Kierul Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie od 23 października.

Zmiany w zasadach korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej przez uchodźców wojennych z Ukrainy. Aby nadal korzystać z ulgi, zainteresowani powinni złożyć wniosek o Olsztyńską Kartę Miejską. Dotyczy to osób, które przekroczyły granicę z Polską po 24 lutego 2022 roku.

Od początku czerwca zmienią się zasady korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej przez wojennych uchodźców z Ukrainy. Aby nadal korzystać z uprawnień, zainteresowani powinni złożyć wniosek o Olsztyńską Kartę Miejską. Przypomnijmy, że Olsztyn, podobnie jak wiele innych polskich samorządów, wprowadził po rosyjskiej agresji na Ukrainę możliwość bezpłatnego korzystania z transportu zbiorowego przez uchodźców. Olsztyn wprowadza zmiany w zasadach korzystania z ulgi. Mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie:

Warunkiem otrzymania biletu jest złożenie do 25 maja wypełnionego w języku polskim wniosku o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej w Punkcie Obsługi Klienta Centrum przy al. Piłsudskiego. Przy składaniu wniosku należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz dokument o przekroczeniu granicy po dniu 24 lutego 2022 roku.

Po weryfikacji złożonych dokumentów, osoby wnioskujące zostaną poinformowane przez ZDZiT o sposobie odbioru Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Będzie się to odbywać w POK Centrum. W przypadku braku Olsztyńskiej Karty Miejskiej, od 1 czerwca uchodźców z Ukrainy nie będą obowiązywać bezpłatne przejazdy olsztyńską komunikacją miejską. Natomiast z przejazdów ulgowych lub bezpłatnych obywatele Ukrainy mogą korzystać na takiej samej zasadzie, jak inni obcokrajowcy lub obywatele Polski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wtargnął do kantoru i zaczął strzelać! Głośna sprawa napadu w Olsztynie

Źródło: Urząd Miasta w Olsztynie

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Raport Złotorowicza – Mateusz Lachowski o życiu codziennym w ukraińskich okopach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE