Zbrodnia w Ostródzie

Córka zabiła swoich rodziców?! Prokurator nie ma złudzeń ws. Klaudii W.

2024-03-01 17:49

W tę zbrodnię trudno uwierzyć. Ciała 49-letniej Doroty W. i jej 57-letniego męża Adama W. znaleziono z licznymi ranami ciętymi, kłutymi i rąbanymi w jednym z mieszkań w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskiej). Zbrodni przy użyciu maczety i noża miała dokonać 27-letnia Klaudia W., córka ofiar. O komentarz w tej bulwersującej sprawie poprosiliśmy Rafała Kozińskiego, prokuratora rejonowego z Ostródy.

Zabójstwo małżeństwa w Ostródzie. Ich córka z zarzutami

Do zbrodni doszło 27 lub 28 lutego. Adam W. był w tym czasie w domu. 57-latek wziął dwa dni wolnego w pracy, a jego żona Dorota W. nie pracowała. Małżonkowie zostali zamordowani przy użyciu maczety i noża. Po zbrodni Klaudia W. miała próbować jeszcze uciec samochodem ojca, ale po staranowaniu płotu auto zakopało się, więc kobieta ruszyła pieszo, prawdopodobnie idąc przed siebie, bez wyraźnego kierunku. Kilka godzin później została zatrzymana na otwartym polu, w brudnym ubraniu, kilkanaście kilometrów od miejsca zbrodni.

Losem Adama W. przejął się jeden z członków rodziny. 57-latek nie odbierał telefonu. Wezwano policję, która pojechała do mieszkania rodziny W. przy ul. Demokracji. Służby użyły siły, aby wejść do środka. Na miejscu znaleźli zmasakrowanego ciała małżonków.Zarzuty ws. zabójstwa Doroty W. i Adama W. otrzymała ich 27-letnia córka Klaudia. Kobieta dostała też zarzut znieważenia zwłok, poprzez polanie łatwopalną cieczą i podpalenie. 27-latka trafiła do aresztu.

Co dalej z Klaudią W.? Prokurator nie ma wątpliwości

Ws. tej bulwersującej zbrodni rozmawialiśmy z Rafałem Kozińskim, prokuratorem rejonowym z Ostródy. - W piątek (1 marca) zmieniła swoje stanowisko. Nie przyznała się do zarzucanych czynów - powiedział naszemu reportowi prok. Koziński o Klaudii W. - Nie chciała rozmawiać z prokuratorem w logiczny sposób. Była w swoim świecie, trudno było się z nią porozumieć - dodał Koziński i zdradził, że rodzina Klaudii W. poinformowała śledczych o tym, że wiele lat temu u kobiety zdiagnozowano chorobę psychiczną. Przez długi czas miała przebywać w szpitalu, ale przerwała leczenie.

Prok. Koziński zwraca uwagę na trudną komunikację z 27-latką. - Trudno powiedzieć, że złożyła wyjaśnienia. To były twierdzenia nielogiczne, nieracjonalne i zupełnie oderwane od rzeczywistości, moim zdaniem wskazujące w sposób ewidentny na chorobę psychiczną - mówił prokurator i podkreślił, że badania psychiatryczne podejrzanej kobiety są "niezbędne".

Zabiła oboje rodziców maczetą Klaudia W trafiła za kraty

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany