Tragiczny wypadek pod Olsztynem. Mężczyzna zmarł w szpitalu

i

Autor: KMP OLSZTYN Tragiczny wypadek na odcinku Olsztyn – Wójtowo wzdłuż drogi S-16. Jedna osoba nie żyje.

Tragiczny wypadek

Czołowe zderzenie dwóch osobówek pod Olsztynem. Mężczyzna zmarł w szpitalu

2022-09-28 16:51

Do tragicznego doszło po godzinie 17-tej na drodze serwisowej na odcinku Olsztyn – Wójtowo wzdłuż drogi S-16. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie do godzin wieczornym pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. Droga w tym miejscu zablokowana była przez kilka godzin. Niestety, jeden z uczestników wypadku zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych. Jedna osoba nie żyje, dziecko w szpitalu

Do zdarzenia doszło we wtorek (27 września) po godz. 17 na drodze serwisowej na odcinku Olsztyn-Wójtowo. - Ze wstępnych informacji policjantów pracujących na miejscu wynika, ze sprawcą wypadku był 44-letni kierowca osobowego citroena, który jadąc w kierunku miejscowości Wójtowo, na łuku drogi z nieznanych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu - mówi kom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Niestety, ten manewr spowodował czołowe zderzenie z jadącą z naprzeciwka osobową skodą, która podróżowała 45-letni kobieta wraz z 10-letnią dziewczynką.

Na miejsce zdarzenia skierowano policjantów, strażaków oraz zespół ratownictwa medycznego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. Niestety, pomimo wysiłku medyków nie udało się uratować życia 44-latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierująca osobową skodą oraz 10-letnia dziewczynka nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Śledczy zajmą się dokładnym zbadaniem przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają, aby zachować szczególną ostrożność na drodze, nie ulegać brawurze, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, a także zapinać pasy i nie prowadzić pojazdów pod wpływem alkoholu.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
Wypadek w Kolbuszowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają