Pożar busa pod Olsztynem. Dzieci jechały na zawody sportowe

i

Autor: KMP Olsztyn Pożar busa pod Olsztynem. Dzieci jechały na zawody sportowe.

Pożar busa

Dzieci jechały na zawody sportowe. Nagle bus zaczął się palić!

2023-03-15 18:00

W miejscowości Studnica (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do pożaru busa, którym podróżowało dziewięcioro dzieci i dwie osoby dorosłe. Jak informują strażacy, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, choć pojazd spłonął niemal całkowicie. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pożar busa pod Olsztynem. W środku były dzieci

W środę (15 marca) rano strażaków wezwano do pożaru busa w Studnicy, na drodze między Dobrym Miastem a Jezioranami. Według zgłaszającego, z nieznanych przyczyn spod pokrywy silnika zaczął wydobywać się dym. Busem podróżowało 11 osób, w tym dziewięcioro dzieci. - Kierowca ewakuował wszystkich na zewnątrz. Nikt nie wymagał pomocy medycznej. Jak dojechaliśmy na miejsce, pożar był już rozwinięty - powiedział PAP st. kpt. Kamil Kulas, oficer prasowy olsztyńskiej straży pożarnej. Kulas dodał, że pojazd spłonął niemal całkowicie. W akcji gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej.

Według post. Pauliny Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, dzieci jechały busem na zawody sportowe w Jezioranach. Pojazdem kierowała 29-letnia kobieta. - Wszyscy pasażerowie zostali wyprowadzeni z pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało - mówiła policjantka. Dzieci z miejsca zdarzenia zostały już odebrane innym pojazdem. Okoliczności i przyczyny pożaru wyjaśnia policja.

CZYTAJ TEŻ: Pojechał na imprezę i ślad po nim zaginął. Ciało Patryka znaleziono w rzece [Zdjęcia]

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Potężny pożar pod Wrocławiem. Płonęło składowisko akumulatorów i baterii
Nasi Partnerzy polecają