Grupa SPEED w akcji. Statystyki z woj. warmińsko-mazurskiego PRZERAŻAJĄ!

2019-11-19 17:01 SCH
radar, policja, kontrola drogowa, drogówka
Autor: Tomasz Radzik

4293 wykroczeń, 2772 przekroczeń prędkości, 90 zatrzymanych uprawnień do kierowania, 219 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. To efekty pracy policjantów ze specjalnej grupy SPEED od początku jej powstania. Aż strach pomyśleć, ilu osobom „udało się” uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

19 lipca na Warmii i Mazurach powstała grupa SPEED. Jej zadaniem jest przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED mają zwracać uwagę na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Policjanci zespołu SPEED działają na terenie całego garnizonu warmińsko-mazurskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak „piraci drogowi” mogą również zostać namierzeni poprzez pomiary statyczne za pomocą mierników prędkości z wizualizacją.

Od początku utworzenia grupy do 31 października policjanci przeprowadzili 4833 kontroli pojazdów. Statystyki przerażają. 4293 wykroczeń, 2772 przekroczeń prędkości, 90 zatrzymanych uprawnień do kierowania, 219 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych.

Nic więc dziwnego, że policja zapowiada kolejne i regularne kontrole z udziałem grupy SPEED. Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg.