Listonosz ocalił nam życie. Anna i Jan Derlacz utknęli w płonącym domu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-12-18 15:16 KIC
Listonosz ocalił nam życie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Listonosz ocalił nam życie

Wstali wreszcie ze szpitalnych łóżek. Mają poparzone ręce, twarze, ale nic już im nie grozi. Z przerażeniem wspominają chwile, kiedy w ich domu wybuchł gaz wywołując pożar. - Ocalił nas listonosz, który niczym anioł stróż wyciągnął nas z płomieni. Tylko dzięki niemu żyjemy. – mówią Anna i Jan Derlacz z Miejskiej Wsi (woj. warmińsko-mazurskie).

O śmierć otarli się dwa tygodnie temu. - Chciałem odkręcić butlę z gazem, nie udawało się – wspomina Jan Derlacz. - Kombinowałem kluczem. Nagle nastąpił wybuch. Wyrzuciło mnie z kuchni do korytarza. Pojawił się ogień, płomienie błyskawicznie opanowały cały dom. Byłem w szoku oszołomiony po wybuchu – dodaje. Na szczęście chwilę wcześniej przyjechał listonosz.

- Państwa Derlaczów znam od 25 lat, odkąd zacząłem pracować na poczcie. Tego dnia przyniosłem list polecony z urzędu gminy – opisuje Ireneusz Szymański (49 l.) Kiedy pani Ania podpisywała potwierdzenie odbioru, pan Janek coś robił z butlą gazową. Nagle zaczęło syczeć, strumień gazu poszedł w stronę kuchni kaflowej i nastąpił wybuch. Pan Jan wyrzucił płonącą butlę z gazem na zewnątrz, a pani Ania schowała się w drugim pokoju. Wyszedłem na zewnątrz, zobaczyłem, że cały dom jest w płomieniach, a ich syn stoi przy oknie. Wybiłem szybę i go wyciągnąłem na zewnątrz. Następnie poszedłem po panią Anię i Jaśka – każdy postąpiłby tak samo mówi skromnie listonosz.

Ale dla ocalonych z pożogi Ireneusz Szymański nie jest już tylko listonoszem. - To nasz anioł stróż. Dzięki niemu wszyscy żyjemy. Wracamy do zdrowia, może święta spędzimy w zastępczym mieszkaniu w starej szkole. Chcemy mu podziękować z całego serca. Dziękujemy wybawicielu! - Derlaczowie składają obandażowane dłonie jak do modlitwy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE