Mobilny punkt szczepień w Olsztynie. Ile osób zaszczepiło się na Warmii i Mazurach?

Szczepienia w Polsce
Autor: TWITTER Szczepienia w Polsce

Mobilny punkt szczepień na Warmii i Mazurach, który przez majówkę będzie przyjmował chętnych na szczepienia, zlokalizowany jest w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. Według organizatorów podczas majówki może zostać zaszczepionych 2,5 tys. osób.

- Jesteśmy przygotowani do akcji szczepień. Będziemy czekać na mieszkańców regionu i Olsztyna, którzy mają teraz sposobność się zaszczepić - mówił wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podczas piątkowej konferencji prasowej. - Przygotowano 3 stanowiska w holu urzędu. Wejście znajduje się przy alei Piłsudskiego. 1, 2 i 3 maja zaszczepić się będą mogli wszyscy uprawnieni. Będzie to jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson.

Wojewoda wyjaśnił, że 1 maja uprawnione do zaszczepienia są osoby z rocznika 1985 i starsze, 2 maja osoby urodzone w 1986 roku i starsze oraz 3 maja osoby urodzone w 1987 roku i starsze. Niepotrzebna jest wcześniejsza rejestracja ani zgłoszenie mailowe czy telefoniczne.

Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek powiedziała, że to jej placówka zapewni personel do szczepień majówkowych.

- Cieszymy się, że możemy wziąć udział w akcji. Szczepimy od samego początku, czyli od grudnia ubiegłego roku. Mimo iż dostajemy dużo szczepionek to nie mamy obecnie wolnych terminów - powiedziała dr Piskorz - Ogórek. - Zatem szczepienia w mobilnym punkcie są dużą szansą dla chętnych. Mamy 2,5 tysiąca dawek szczepionki do dyspozycji.

Punkt mobilny będzie czynny od 1 do 3 maja w godzinach 8-17, ale chętni na szczepienie proszeni są przyjść do punktu do godziny 16.

Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ Andrzej Zakrzewski powiedział, że w czwartek (29 kwietnia) na Warmii i Mazurach padł rekord. Zaszczepionych zostało prawie 11 tysięcy osób.

Do tej pory na Warmii i Mazurach zaszczepione zostały 402 tysiące osób, w tym drugą dawką 102,5 tys. osób. Według służb wojewody, w tym tygodniu oprócz punktów populacyjnych, szczepienia wykonywane są w czterech punktach szczepień powszechnych: w Ostródzie, Barczewie, Węgorzewie i Olecku. Kolejne punkty ruszą w przyszłym tygodniu.

Majówkowy punkt szczepień w Szczecinie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE