Najlepszy strzelec odszedł ze Stomilu Olsztyn. Biało-niebiescy wrócili do treningów

2020-08-05 11:43 SCH
Szymon Sobczak
Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Szymon Sobczak odszedł ze Stomilu Olsztyn i został piłkarzem Jagiellonii Białystok.

Szymon Sobczak nie jest już piłkarzem Stomilu Olsztyn. Napastnik przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Tymczasem biało-niebiescy wrócili do treningów przed zbliżającym się sezonem I ligi. W pierwszych zajęciach po urlopach wzięło udział 16 piłkarzy.

Szymon Sobczak odszedł ze Stomilu Olsztyn

Smutna wiadomość dla kibiców Stomilu Olsztyn. Z klubu odszedł Szymon Sobczak. Napastnik trafił do olsztyńskiego pierwszoligowca zimą 2019 roku. W I lidze zagrał 46 meczów i zdobył 14 goli, z czego 10 w minionych rozgrywkach.

Sobczak pożegnał się z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Dziękuje wszystkim, którzy przez ostatnie półtora roku wspierali mnie, drużynę i cały klub Stomil Olsztyn. To był niezwykly czas i ogromna przyjemność występować dla Was. Nie wszystko można przekazać słowami... Jeszcze raz dziękuje! - napisał 28-letni piłkarz na Twitterze. Nowym zespołem Szymona Sobczaka będzie Jagiellonia Białystok. Napastnik podpisał 2-letni kontrakt z klubem ekstraklasy.

Stomil wrócił do treningów

Tymczasem piłkarze, którzy pozostali w Stomilu rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się sezonu I ligi. Zanim jednak biało-niebiescy rozpoczną zmagania ligowe, czeka ich mecz 1/32 finału Pucharu Polski. OKS podejmie w Olsztynie GKS 1962 Jastrzębie. Początek spotkania 22 sierpnia (sobota) o godz. 19:45. Pierwszy mecz ligowy Stomil zagra w tydzień później.

W pierwszych zajęciach po urlopach udziało wzięło 16 piłkarzy. Zabrakło Grzegorza Lecha, który nie doszedł jeszcze do siebie po operacji. Na kolejnych treningach powinien pojawić się już Rafał Remisz. 28-letni obrońca przedłużył o rok kontrakt z olsztyńskim pierwszoligowcem.

Piłkarze obecni podczas pierwszych zajęć Stomilu Olsztyn:

Bramkarze: Vjačeslavs Kudrjavcevs, Piotr Skiba

Obrońcy: Wiktor Biedrzycki, Janusz Bucholc, Jurich Carolina, Jakub Mosakowski, Jakub Staszak, Jonatan Straus, Serafin Szota

Pomocnicy: Koki Hinokio, Sam van Huffel, Sebastian Jarosz, Jakub Tecław

Napastnicy: Ņikita Kovaļonoks, Skënder Loshi, Szymon Rak.

Motocyklista pędził 240 km/h na DK 86

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.