Najpiękniejsze cmentarze w Olsztynie. Tutaj spoczywają wybitni olsztynianie [GALERIA]

2021-10-31 7:00

Spoczywają tam ludzie zasłużeni dla Olsztyna. Niektóre mają niezwykłą wartość historyczną. Większość z nich to już niestety zabytki, przypominające jak bogatą historię ma Olsztyn i Warmia. Zobaczcie galerię zdjęć najpiękniejszych cmentarzy w Olsztynie. 1 listopada, we Wszystkich Świętych znów zapełnią się zniczami i świecami.

Zbliża się Wszystkich Świętych. 1 listopada Polacy będą zapalać znicze i świece przy grobach swoich najbliższych. Nie inaczej będzie w Olsztynie. W stolicy Warmii i Mazur nie brakuje pięknych cmentarzy, z bardzo bogatą przeszłością i historią.

Na olsztyńskich nekropoliach spoczywają również zasłużone osoby dla miasta. Również im olsztynianie oddadzą hołd poprzez symboliczne zapalenie znicza. Niektóre z nich są już nieczynne i służą jedynie jako zabytek. Prezentujemy galerię ze zdjęciami najpiękniejszych cmentarzy w Olsztynie.

Sonda
Pójdziesz na cmentarz 1 listopada?
Armagedon pod cmentarzami. Tłumy odwiedzają groby bliskich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają