Nietypowa interwencja strażaków

Nieszczęśnik wpadł do studni i nie potrafił wyjść. Konieczna była ewakuacja

2022-09-22 19:20

Strażacy z Giżycka uratowali łosia, który wpadł do studni i nie potrafił samodzielnie wydostać się z pułapki. Na szczęście akcja przebiegła sprawnie, a zwierzę nie doznało żadnych obrażeń i odzyskało wolność. Co ciekawe, do podobnego incydentu doszło w Suszu, gdzie do studni wpadły dwa psy.

Łoś wpadł do studni i nie potrafił samodzielnie wyjść. Pomogli mu strażacy

We wtorek, 20 września w Giżycku strażacy interweniowali w sprawie nieuważnego łosia. Zwierzak najwidoczniej zagapił się i wpadł do studni chłonnej. Gdyby nie pomoc ludzi, nieszczęśnik byłby skazany na straszną śmierć. Mundurowi przeprowadzili akcję z użyciem metod ratownictwa wysokościowego, dzięki czemu wydobyli łosia na powierzchnię. Zwierzę nie doznało żadnych obrażeń i odzyskało wolność. Być może na roztargnienie łosia wpłynęło trwające bukowisko, czyli okres godowy tych ssaków. Bukowisko kończy się zazwyczaj w połowie października.

Co ciekawe, w ostatnim czasie do identycznego incydentu doszło w Suszu. Tam strażacy wyciągnęli ze studni dwa psy, które podobnie jak łoś, znalazły się w pułapcePoniżej zdjęcia z akcji strażaków w Giżycku.

PRZECZYTAJ: 16-latek miał w plecaku narkotyki. Nie uwierzysz, co zrobił, gdy zobaczył policjantów!

Wstrząsające wideo po śmierci Krystiana z Radymna, który zmarł w trakcie policyjnej interwencji
Sonda
Często widzisz dzikie zwierzęta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE