Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Będą służyć w całym regionie

2021-09-21 9:53
Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Będą służyć w całym regionie
Autor: wm.policja.gov.pl We wrześniu odbyło się kolejne ślubowanie policjantów na Warmii i Mazurach. Nasz region ma 45 nowych funkcjonariuszy.

Warmińsko-mazurska policja ma nowych funkcjonariuszy. Tym razem uroczyste ślubowanie złożyło 45 mundurowych. Liczba chętnych do podjęcia służby na Warmii i Mazurach pokazuje, że praca w policji cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W niedzielę (19 września) w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste, ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Nie pojawili się na nim goście, a także rodzina i bliscy funkcjonariuszy. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa. W gronie 45 przyjętych policjantów jest 18 kobiet i 27 mężczyzn. Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: KWP w Olsztynie (2), OPP w Olsztynie (7), KMP w Olsztynie (6), KMP w Elblągu (7), KPP w Ełku (1), KPP w Giżycku (5), KPP w Kętrzynie (3), KPP w Lidzbarku Warmińskim (5), KPP w Ostródzie (3), KPP w Szczytnie (1) i KPP w Węgorzewie (5). Nowi policjanci będą więc służyć w całym regionie. Niedzielna uroczystość była również okazją do spotkania z jeszcze jedną grupą osób. Policjanci, pracownicy cywilni oraz osoby zasłużone dla policji mogły odebrać od kierownictwa policji garnizonu warmińsko-mazurskiego wyróżnienia, odznaczenia i awanse.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Resocjalizacja więźniów w lasach. Nietypowa inicjatywa w Olsztynie

Sedno Sprawy - Marcin Kierwiński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE