Seyed Mousavi

i

Autor: Sebastian Chrostowski Seyed Mousavi podczas konferencji prasowej Indykpolu AZS Olsztyn

Nowy zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn. "Jest jednym z najlepszych środkowych na świecie"

2019-10-11 11:59

Seyed Mousavi został nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn. - Mam 32 lata. Czas na nowe wyzwanie i doświadczenie - mówi reprezentant Iranu. - Do tej pory grałem w Iranie, bo nie chciałem opuszczać rodziny i przyjaciół. Nadszedł czas na grę w dobrym, zagranicznym klubie w bardzo mocnej lidze.

Seyed Mousavi od wielu lat gra w kadrze Iranu. Aż jedenaście razy zdobywał klubowe mistrzostwo kraju. Ośmiokrotnie sięgał po Puchar Azji, a siedem razy po klubowe mistrzostwo kontynentu.

- Myślę, że Seyed jest jednym z najlepszych środkowych na świecie – mówi Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS Olsztyn. – Rozmowy z reprezentantem Iranu trwały bardzo długo. Najpierw dotyczyły warunków kontraktu, a następne kilka tygodni czekaliśmy na zgodę federacji irańskiej na grę w PlusLidze oraz na wizę. Dopóki nie mieliśmy wszystkich wymaganych dokumentów, nie informowaliśmy kibiców o rozmowach z Seyedem. W tym tygodniu wszystko zostało sformalizowane i zawodnik pojawił się w Olsztynie.

Kontuzjowany Amerykanin nie dla Olsztyna

Seyed Mousavi zastąpi w olsztyńskim klubie Taylora Averilla. Amerykanin miał grać w Indykpolu AZS, ale doznał kontuzji. - W połowie lipca otrzymaliśmy informację od agenta zawodnika, że reprezentant USA jest kontuzjowany i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze – wyjaśnia Tomasz Jankowski.

I dodaje: - Długo zastanawialiśmy się nad opcją renegocjacji kontraktu i przybyciu Taylora do Olsztyna dopiero w styczniu. Zgodnie z przysługującym nam prawem w umowie wstępnej, ostatecznie poinformowaliśmy zawodnika i jego agenta, że nie podpiszemy umowy finalnej. W związku z tym Taylor Averill nie zagra w naszym Klubie w tym sezonie.

Liga tuż, tuż...

Sezon PlusLigi startuje 26 października. Oficjalnym debiutem Seyeda Mousaviego w barwach Indykpolu AZS będzie domowe starcie z Cerradem Czarnymi Radom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają